Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yenilikler ve Tanıtılan Modeller

  Yenilikler ve tanıtılan modeller hakkında güncel bilgileri burada bulabilirsiniz. En yeni teknolojiler ve tasarımlar hakkında detaylı incelemeler.

  Yenilikler ve tanıtılan modeller

  Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Gemini 1.5 Pro” modelinde çeviri, kodlama ve akıl yürütme gibi temel kullanım durumlarında önemli kalite iyileştirmeleri yapıldığı belirtildi.

  Gemini serisinin en yeni üyesi olan “Gemini 1.5 Flash” modeli ise tepki hızının en kritik olduğu dar veya yüksek frekanslı görevler için optimize edilmiş durumda. Bu modelin konuşmaları hızlıca özetleyebileceği, resimlere ve videolara altyazı ekleyebileceği, büyük dokümanlardan ve tablolardan veri çıkarabileceği vurgulandı.

  Açıklamada, yeni nesil açık kaynak modelleri Gemma ailesine eklenen iki yeni modelin yanı sıra, geleceğin yapay zeka asistanlarına ışık tutacak olan “Project Astra” hakkında da bilgi verildi.

  Yüksek çözünürlüklü video oluşturma amacı güden Veo modeli ile metinden görüntüye dönüşüm sağlayan Imagen 3 modeli duyurulurken, Gemini ile fotoğraf aramada kullanılacak yeni özellik “Ask Photos” tanıtıldı.

  Filistin Destekçileri Protesto Etti

  Filistin destekçileri, Project Nimbus’u ve İsrail’in Gazze ve Refah’a yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla şirketin ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Mountain View’daki genel merkezi önünde gerçekleştirilen “Google I/O 2024” konferansının girişini kapattı.

  Protestocuların taşıdığı pankartlarda, “İsrail apartheidine teknoloji yok”, “Soykırım için çalışmayacağız” ve “Kötü olma, Project Nimbus’u bırak” gibi çarpıcı ifadeler yer aldı.