Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yapay Zeka ve İşgücü Piyasası

  Yapay zeka teknolojilerinin işgücü piyasasına etkileri nelerdir? Makine öğrenmesi ve otomasyon trendleri üzerine detaylı bir içeriği keşfedin.

  Yapay zeka teknolojilerinin işgücü

  Yapay zeka, günümüzde iş dünyasında en çok tartışılan konulardan biri haline gelmiştir. Otomasyon potansiyeliyle birçok işi kolaylaştırabilen yapay zeka, aynı zamanda işgücü piyasasında önemli değişikliklere sebep olmaktadır.

  Dünya Genelinde İşlerin Yüzde 40’ını Etkileyecek

  IMF Genel Müdürü Georgieva, Zürih’te katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada, yapay zekanın önümüzdeki iki yıl içinde gelişmiş ekonomilerdeki işlerin yüzde 60’ını ve dünya genelindeki işlerin yüzde 40’ını etkileyeceğini belirtmiştir.

  Daha Fazla Eşitsizliğe Yol Açabilir

  Zürih Üniversitesi’ne bağlı İsviçre Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Georgieva, yapay zekanın işgücü piyasasına yansımalarıyla ilgili endişelerini dile getirerek, “İnsanları ve işletmeleri bu değişime hazırlamak için hızla hareket etmeliyiz. Yapay zeka doğru şekilde yönetilirse üretkenlikte büyük artış sağlayabilir, ancak aynı zamanda yanlış bilgilere ve toplumsal eşitsizliklere de neden olabilir” ifadelerini kullanmıştır.