Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  TikTok Yapay Zeka İçeriğe Etiketleme Desteği Sunuyor

  TikTok, yapay zeka ile video içeriklerinizi etiketlemeye yardımcı oluyor. Yenilikçi özellikleri ile TikTok, içerik oluşturmayı daha etkili hale getiriyor.

  TikTok, yapay zeka ile

  TikTok’tan Yapay Zeka İçeriğe Etiketleme Desteği

  TikTok’tan yapılan açıklamaya göre, dijital içeriğin yapay zekayla üretildiğinin farkında olmayan kullanıcıların yanlış yönlendirilmesini engellemek amacıyla, uygulamanın kendi bünyesinde kullanıma sunduğu filtrelerde olduğu gibi platforma yüklenen içeriğin de etiketleneceği belirtildi.

  İçerik Etiketleme Teknolojisi

  Açıklamada, platforma yüklenen fotoğraf ve video içeriğine meta veri iliştirilerek yapay zekayla üretildiği saptanan içeriklerin etiketleneceği ve gelecekte ses dosyalarının da bu amaçla taranacağı bilgisi paylaşıldı. TikTok, İçerik Kanıtlama ve Orijinallik Koalisyonu’nun “içerik kimlik bilgileri” teknolojisini kullanacak.

  Yapay Zeka İçeriğini Etiketleyen İlk Platform

  Açıklamada, TikTok’un yapay zeka içeriğini etiketleyen ilk video paylaşım platformu olduğu vurgulanırken, Adobe, Arm, Intel, Microsoft ve Truepic gibi firmaların işbirliğiyle oluşturulan C2PA’nın teknolojisinin kullanılacağı belirtildi. Bu adım, içeriklerin şeffaflığını artırmayı amaçlıyor.

  “Yapay Zeka Alanında Ortaklık” adlı sivil toplum kuruluşunun Yapay Zeka ve Medya Entegrasyonu Başkanı Claire Leibowicz, filigran tekniklerine kıyasla “içerik kimlik bilgileri” teknolojisinin şeffaflığa daha çok katkı sağladığını belirtti.

  • TikTok’un uygulama kullanım koşulları, bir yılı aşkın süredir platforma yüklenen gerçekçi yapay zeka içeriklerinin etiketlenmesini zorunlu kılıyordu.
  • Geçen yıl yapılan açıklamalarda Meta, yapay zeka araçlarıyla üretilen görsellerin etiketlenmesi için sektör ortaklarıyla çalıştığını duyurmuştu.
  • Google da YouTube ve diğer platformlarına yapay zeka etiketlerinin eklenmesi için adımlar atmıştı.