Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  OpenAI, Google’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

  OpenAI, Google’a karşı rekabet etmeye hazırlanıyor. Yapay zeka ve teknoloji alanında iddialı olan OpenAI, Google’ı zorlayacak mı? Detaylar burada!

  OpenAI, Google'a karşı rekabet

  Yapay zeka botu ChatGPT’nin geliştiricisi olan OpenAI, Google’a rakip olmak için yeni adımlar atıyor. Bloomberg’in haberine göre, şirket yapay zeka destekli arama motorunu 13 Mayıs Pazartesi günü duyurmayı planlıyor ve Google ile rekabeti kızıştırıyor.

  Yeni Arama Motoru ChatGPT ile Geliyor

  OpenAI’nin yeni arama motoru, ChatGPT ürününün bir uzantısı olacak. Bu motor, ChatGPT’nin Web’den doğrudan bilgi çekmesini sağlayacak ve alıntılar içerecek.

  ChatGPT Nedir?

  ChatGPT, OpenAI’nin metin istemlerine insan benzeri yanıtlar üretmek için geliştirdiği yapay zeka robotudur. Sektör gözlemcileri, ChatGPT’yi çevrimiçi bilgi toplama amacıyla kullanılabilir alternatifler arasında görüyor. Ancak, Web’den doğru ve gerçek zamanlı bilgi sağlamakta zorlanıyor.

  Perplexity Girişimi ve Başarısı

  Eski bir OpenAI araştırmacısı tarafından kurulan ve 1 milyar dolar değer biçilen Perplexity adlı startup, sonuçlarda alıntıları ve yanıtlarında metinlerin yanı sıra görüntüleri de gösteren yapay zekaya özgü bir arama arayüzü sunarak dikkat çekiyor. Girişimin Ocak ayındaki blog yazısına göre, aylık 10 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunmaktadır.