Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Meta, Avrupa için Özel Yapay Zeka Teknolojisi Geliştiriyor

  Meta, Avrupa için özel yapay zeka teknolojisi geliştiriyor. Avrupa’nın geleceğine yön veren bu yenilikçi teknoloji, iş dünyasına ve hayata dair çözümler sunuyor.

  Meta, Avrupa için özel

  Facebook’un sahibi olan Meta Platforms, Avrupa’da dilsel, coğrafi ve kültürel referansları yansıtan özel bir yapay zeka teknolojisi üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu teknoloji, Avrupa Birliği’ndeki kullanıcıların platformlardaki içeriklerini daha iyi anlamak ve kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla geliştiriliyor.

  Avrupa’daki Kullanıcılarla Yapay Zeka Eğitimi

  Meta, Instagram ve Facebook gibi platformlarda paylaşılan herkese açık içerikleri kullanarak büyük dil modellerini eğitmeyi planlıyor. Ancak, kullanıcıların mahremiyetine saygı göstermek amacıyla özel ve kişisel içerikler bu eğitimden hariç tutulacak. Bu sayede kullanıcıların gizliliği ve güvenliği korunmuş olacak.

  Kullanıcı Bilgilendirme Süreci

  Meta, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, Avrupa ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılarına platformlarda paylaşılan herkese açık bilgilerin nasıl kullanıldığı konusunda bilgilendirme yapacağını duyurdu. Bu bilgilendirme süreci, kullanıcıların verilerinin nasıl işlendiğini ve yapay zeka teknolojilerinin nasıl kullanıldığını daha şeffaf bir şekilde anlamalarını sağlayacak.