Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Elon Musk ve OpenAI İşbirliği

  Elon Musk’un kurucusu olduğu OpenAI, yapay zeka konusunda devrim niteliğinde çalışmalar yapmaktadır. İşbirlikleri ve projeleriyle dikkat çeken bu güçlü ikili, geleceğin teknolojilerini şekillendiriyor.

  Elon Musk'un kurucusu olduğu

  Tesla, SpaceX ve diğer şirketlerin sahibi olan Elon Musk, sosyal medya hesabı üzerinden Apple’ın WWDC etkinliğinde duyurulan ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile işbirliği hakkında açıklamalarda bulundu. Musk, Apple’ın OpenAI’ı işletim sistemi seviyesinde entegre etmesini kabul edilemez bir güvenlik ihlali olarak nitelendirdi.

  “BU KABUL EDİLEMEZ BİR GÜVENLİK İHLALİ”

  Musk, bu durumda Apple cihazlarının şirketlerinde yasaklanacağını ve şirketi ziyaret edenlerin kapıda Apple cihazlarını teslim etmek zorunda kalacaklarını belirtti. Cihazların Faraday kafesinde saklanacağını ifade etti.

  Musk’ın Eleştirileri

  Musk, Apple’ın kendi yapay zeka uygulamalarını geliştirmek yerine OpenAI gibi üçüncü parti şirketlere güvenmesini eleştirdi. Ayrıca, Apple’ın veri güvenliği konusunda OpenAI’ı güvenilir bir partner olarak görmesini saçma bulduğunu dile getirdi.

  NE OLDU?

  Apple, Siri asistanı ile ChatGPT’nin entegrasyonunu duyurmuş ve ilerleyen zamanlarda iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia güncellemeleriyle bu entegrasyonun geleceğini belirtmişti. OpenAI CEO’su Sam Altman da bu ortaklıktan mutluluk duyduğunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.