Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Elon Musk, Nvidia Hisse Senetlerine Destek Verdi

  Teknoloji devi Elon Musk, Nvidia hisse senetlerine verdiği destek ile yatırımcıları heyecanlandırdı. Detaylar haberimizde!

  Teknoloji devi Elon Musk,

  Nvidia, çip üreticisi olarak bilinen şirket, Elon Musk’ın yapay zeka girişimi xAI’ın desteğini aldı. Musk’ın xAI projesi, yatırımcılardan 6 milyar dolar topladı ve Nvidia’nın H100 grafik işlemcisini kullanarak bir süper bilgisayar oluşturmayı planlıyor.

  Nvidia Hisse Senetlerinde Büyük Yükseliş

  Elon Musk’ın çiplerini kullanacağı haberleri sonrasında Nvidia hisseleri önemli bir yükseliş yaşadı. Hisseler, yüzde 7’nin üzerinde artarak 1.140 dolara ulaştı. Son üç günde ise yükseliş yüzde 20’ye yaklaştı. Şirketin geliri, yapay zeka çiplerine olan talebin artmasıyla 3 aylık dönemde yıllık yüzde 262 arttı.

  Nvidia ve Apple Arasındaki Rekabet

  Nvidia’nın piyasa değeri, dünyanın en değerli ikinci şirketi olan Apple’a oldukça yaklaştı. Nvidia’nın piyasa değeri 2,81 trilyon dolara kadar yükselirken, Apple’ın piyasa değeri 2,91 trilyon dolar civarında seyrediyor. Şirket, bu yılın en etkili performansını kaydeden şirketlerden biri oldu ve yüzde 137’lik bir yükseliş gösterdi.