Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Çin ve Kamboçya Askeri Tatbikatta Robot Köpekleri Kullanarak İş Birliği Yaptı

  Çin ve Kamboçya, askeri tatbikatta robot köpekleri kullanarak iş birliği yaparak teknolojiyi kullanarak güçlerini birleştirdi. Detaylar için tıklayın.

  Çin ve Kamboçya, askeri

  Çin, Kamboçya ile İş Birliği İçinde Robot Köpeklerle Askeri Tatbikat Gerçekleştirdi

  Çin, Kamboçya ile gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatta, ileri-geri hareket kabiliyetine sahip ve tüfekle ateş edebilen yeni robot köpeklerini tanıttı. “Golden Dragon 2024” adı verilen tatbikat, Çin’in ürettiği robot köpeklerin sahne aldığı dikkat çekici bir etkinlik oldu.

  Operasyonlarda askerlerle birlikte çalışan köpek formundaki robotlar, senaryolar gereği ön saflarda yer aldı. 15 kilogram ağırlığındaki robotlar, 4 boyutlu geniş açılı algılama sistemine sahipler.

  “SALDIRILARDA KULLANILABİLİR”

  50 kilogram ağırlığındaki bir diğer robot köpek ise, uzaktan kontrol edilebilen bir tüfek taşıyor. Nişan alıp hedef vurma yeteneğine sahip olan robotun şarjı ise 4 saat dayanabiliyor.

  Çin’in robot köpekleri, kamuoyunda olası bir Tayvan işgalinde kullanılabileceği spekülasyonlarına neden oluyor. Çin ve Amerika Birleşik Devletleri, robot teknolojisi ve yapay zeka destekli teknolojiler konusunda uzun süredir rekabet halindeler.

  Gelecekte robotların, olası savaşlarda ön saflarda savaşacaklarına dair inanç giderek artıyor.