Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Beyin Çipinin İlk Deneme Sürecinde Yaşanan Beklenmedik Sorunlar

  Beyin çipinin ilk deneme sürecinde yaşanan beklenmedik sorunlar hakkında bilgi edinin. Yapay zeka ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri keşfedin. Detaylı analiz ve çözüm önerileri burada.

  Beyin çipinin ilk deneme

  İlk Deneme Sonrası Beklenmedik Sorunlar

  Elon Musk, geçtiğimiz Ocak ayında sahibi olduğu Neuralink’in beyin çipini ilk kez bir insana yerleştirdiğini duyurmuştu. Ancak implantasyon ameliyatından kısa bir süre sonra hastanın yaşamı tehdit eden bir durumla karşı karşıya kaldığı iddia edildi.

  Hayati Risk: Pnömosefali

  Daily Mail’in haberine göre, beynine çip takılan ilk hasta Nolan Arbaugh’un kafatasının içinde hava sıkıştığı ve bu durumun pnömosefali adı verilen beyin apsesine ve ölüme yol açabilen bir durum olduğu öne sürüldü.

  Çipin Kullanım Süreci

  Arbaugh, Neuralink çipiyle 100 günlük yaşam süresini aştı. Şirketin açıklamalarına göre, bazı iplikler geri çekilse de çipin çalışabilirliğini sürdürdü ve Arbaugh’un hayat kalitesini artırdı.

  Beyin Çipinin İşlevselliği

  Arbaugh, çip sayesinde video oyunları oynayabiliyor, dijital iletişim kurabiliyor ve araştırmalara katkıda bulunabiliyor. Haftada 69 saatten fazla zamanını çip kullanarak geçirdiği belirtiliyor.