Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Apple’ın Yapay Zeka Odaklı WWDC Etkinliği

  Apple’ın Yapay Zeka Odaklı WWDC etkinliği, şirketin en son yapay zeka teknolojilerini ve uygulamalarını tanıttığı yıllık bir etkinliktir. Yenilikçi ürünler, geliştirme araçları ve gelecek trendleri hakkında bilgi edinmek için bu etkinliği kaçırmayın.

  Apple'ın Yapay Zeka Odaklı

  Apple tarafından 10 Haziran Pazartesi günü düzenlenecek WWDC etkinliği, iPhone üreticisinin gelişen yapay zeka alanında önemli bir oyuncu haline gelip gelemeyeceğini gösterecek.

  Yeni Yapay Zeka Özellikleri ve iPhone Modelleri

  Apple, yapay zekayı kullanıcıların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde geniş çaplı uygulamalarına entegre etmeyi planlıyor. Şirket, görüntü ve video oluşturma gibi teknolojilere daha az, geniş çaplı çekiciliği olan özelliklere ise daha fazla odaklanacak. Yeni özellikler, kullanıcıların isteğine bağlı olacak ve beta sürümü olarak sunulacak. Yapay zekanın işleme gereksinimleri nedeniyle kullanıcıların, yapay zeka özelliklerinden faydalanmak için iPhone 15 Pro veya daha yeni modellerine ihtiyaç duyacağı belirtiliyor.

  Apple, fotoğraf işleme, sağlık özellikleri ve Siri dijital asistanında kullandığı yapay zeka konusunda erken bir öncü olmasına rağmen, özellikle ChatGPT ve diğer ileri teknolojilerin son iki yılda sahneye çıkmasından bu yana artık geride kalmış olarak görülüyor. Bu çerçevede Apple, Türkiye saatiyle saat 20.00’de başlayacak olan yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’ndaki açılış konuşmasında yapay zeka konusundaki yeni adımlarını duyuracak. Şirketin Apple Intelligence (AI) adını verdiği bir dizi özelliği tanıtacağı kaydedildi.

  Geçtiğimiz aylarda Apple ve OpenAI’ın ChatGPT üreticisinin teknolojisini Apple’ın bir sonraki iPhone işletim sistemi iOS 18’e entegre etmek için bir anlaşma yaptığı bildirilmişti.

  Apple’ın birçok uygulamayı kullanıcı adına kontrol etmesini sağlaması için Siri’ye yapay zekayı entegre etmesi bekleniyor. Böylelikle sesli asistanın çok daha karmaşık isteklere pratik ve yanıt vermesi sağlanacak.

  Apple, iOS 18, iPadOS 18 ve macOS 15 için 1Password ve LastPass hizmetlerine alternatif olacak bir Şifreler uygulaması başlatıyor. Bu, aslında şu anda Ayarlar uygulamasında gizli olan şirketin uzun süredir mevcut olan iCloud Anahtar Zinciri özelliğinin bir uygulama versiyonu olacak.

  Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 18 ve yapay zeka özelliklerini tanıtmasının beklendiği WWDC 2024 etkinliği, 10 Haziran Pazartesi yani bugün TSİ 20.00’da düzenlenecek. Konferans Apple’ın resmi YouTube kanalından takip edilebilir.