Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ZES Solar ve Astronergy İş Birliği

  ZES Solar ve Astronergy iş birliği ile güneş enerjisi sektöründe dev bir adım atılıyor. İki güçlü markanın bir araya gelmesiyle, yenilenebilir enerji alanında daha da ileriye gidilecek.

  ZES Solar ve Astronergy

  ZES Solar, Astronergy ile İş Birliği Yapıyor

  ZES Solar, Astronergy ile distribütörlük anlaşmasına imza attı. ZES Solar, bu yıl için 200 MW satış hedefi belirlerken, 2025 yılına kadar 500 MW’a ulaşmayı planlıyor. Astronergy’nin üretimini gerçekleştireceği ürünler, ZES Solar tarafından Türkiye’de satışa sunulacak. ZES Solar ve Yurtdışı Yatırımlar Genel Müdürü Evren Evcit, iş birliğiyle ilgili olarak, Türkiye’deki tek yetkili distribütör olduklarını belirtti. Evcit, “Ürün tedarikinde yaşanan zorlukları aşarak yatırımcıları istedikleri ürünlerle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

  Solar Sektöründe Değerlendirme

  2023 yılının solar sektörü için başarılı geçtiğini belirten Evren Evcit, sektördeki talebin devam ettiğini ve Türkiye’deki güneş enerjisi kapasitesinin 13 GW’a yaklaştığını ifade etti. Ancak sektörde aşırı doyum noktasına ulaşıldığını ve büyük saha projelerinin ön planda olduğunu vurguladı. Evcit, rüzgara kıyasla solar yatırımlarında artış beklediklerini ve 2025’ten sonra da sektörde hareketliliğin devam edeceğini belirtti.

  2025 ve Sonrası Beklentiler

  Evcit, 2025’te solar yatırımlarında artış yaşanacağını ve özellikle lisanslı depolama tesislerine yönelik yatırımların artacağını öngördü. Ayrıca, Türkiye’nin hücre üretimine yöneleceğini belirterek sektörde yerli üretimin önem kazanacağını dile getirdi. Enflasyonun sektörü etkilediğini ancak bu etkinin azaldığını ve güneş enerjisinin en ekonomik üretim metodu olduğunu ifade etti.

  Başak Nur GÖKÇAM tarafından sağlanmıştır.