Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yakıt Fiyatlarına Zam Geldi!

  Son dakika haberine göre, yakıt fiyatlarına zam geldi! Günlük hayatımızı etkileyen bu gelişme hakkında detayları öğrenmek için hemen tıklayın.

  Son dakika haberine göre,

  Otomobil sahiplerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. LPG’nin litre fiyatına 1 lira 75 kuruş zam yapıldı. Bu zam öncesinde 25 Haziran’da benzin fiyatlarına 2 lira, motorin fiyatlarına ise 1 lira 70 kuruş zam gelmişti.

  Yapılan zamların ardından İstanbul ve Ankara’da otogazın litre fiyatı ortalama 21,95 TL’ye yükseldi. Diğer yandan, otogazın litre fiyatı zammın etkisiyle İstanbul ve Ankara’da yaklaşık 22,95 TL’ye çıktı.

  Benzinin litre fiyatları ise İstanbul’da 42,39 TL, Ankara’da 43,37 TL ve İzmir’de 43,63 TL seviyesinde bulunuyor. Motorinin litre fiyatları ise İstanbul’da 42,47 TL, Ankara’da 43,48 TL ve İzmir’de 43,87 TL olarak güncellendi.

  ÖTV’deki Artışın Etkisi

  3 Temmuz’da ÖTV’deki artışın da akaryakıt fiyatlarına yansıyacağı belirtiliyor. Haziran ayı ÜFE verileriyle birlikte, benzinde 2,06 TL, motorinde ise 1,93 TL’lik ÖTV artışı bekleniyor. KDV oranındaki yüzde 20’lik artış da eklendiğinde, vergi yükü benzinde 2,47 TL, motorinde ise 2,32 TL seviyesine çıkacak.