Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Wenergy Expo: Yenilenebilir Enerji Sektöründe Önemli Buluşma

  Yenilenebilir enerji sektöründe önde gelen firmaların ve uzmanların bir araya geldiği Wenergy Expo, yenilikçi çözümler ve geleceğe yönelik stratejileri ele alıyor.

  Yenilenebilir enerji sektöründe önde

  İZFAŞ, BİFAŞ ve EFOR Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenen Wenergy Expo, 9-11 Mayıs 2024 tarihlerinde fuarizmir’de yerli ve yabancı yüzlerce katılımcıyı, binlerce sektör profesyoneli ziyaretçi ile buluşturacak. 54 ülkeden gelen ziyaretçiyi ağırlayacak etkinlik, 100’ü aşkın marka katılımı ile gerçekleşiyor. Wenergy Expo’yu 20 binden fazla profesyonel ziyaretçinin takip etmesi bekleniyor.

  Yenilenebilir Enerji Sektöründe Önemli Buluşma

  Fuarda başta rüzgâr, güneş, hidrojen, biyokütle ve jeotermal olmak üzere yenilenebilir enerjinin tüm alt başlıkları yer alacak. Enerji sektörüne ev sahipliği yapacak olan Wenergy Expo’da, enerji ekipman tedarikçileri, mühendislik ve Ar-Ge firmaları, otomotiv sektörü, elektrikli araçlar, şarj ekipmanları, enerji depolama firmaları, e-mobilite kuruluşları, lojistik başta olmak üzere enerji ile ilgili en güçlü üretici firmalar inovatif ürün ve teknolojilerini sergileyecekler.

  Uluslararası Katılımcı ve Ziyaretçi Potansiyeli

  300’ü aşkın sektörü bir araya getirecek Wenergy-2. Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’nda birçok yabancı ülkeden katılım bekleniyor. Wenergy Expo’da, UR-GE Projesi kapsamında, 25 ülkeden çok sayıda sektör profesyoneli yabancı alıcı da ağırlanacak.

  Wenergy Expo Kongresi ve Sempozyum

  Wenergy Expo ile eş zamanlı olarak yapılacak Wenergy Expo Kongresi programı da enerji sektörünün nabzını tutacak. Sektörün önde gelen isimlerinden akademisyenler, iş insanları ve enerji dünyası temsilcilerinin konuşmacı olduğu kongre kapsamında, 22 oturum gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Elektrik Mühendisleri Odası tarafından da “Temiz Enerji Sempozyumu” düzenlenecek.

  Temiz Enerji ve İzmir’in Önemi

  Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, fuarın İzmir açısından önemine değinerek, fuarın düzenlendiği yer itibarıyla yenilenebilir enerjinin kaynağında köklü bir organizasyon temennisiyle bu yola çıktıklarını söyledi. İzmir; coğrafyası, yer altı ve yer üstü zenginliklerinin yanı sıra güneş ve rüzgarına ilave ayaklarının altındaki güneşi olan jeotermalle adeta temiz enerji için yaratılmış bir şehir.

  Yenilenebilir Enerji ve Sürdürülebilirlik

  Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi, iklim krizi ile mücadele, yerli ve sürdürülebilir kaynaklara dayalı bir enerji altyapısının oluşturulması ve ülkemizin enerji bağımsızlığı için büyük önem taşıyor. Türkiye, Ulusal Eylem Planı’na göre elektrik enerjisi kurulu gücünü 2035 yılında 190 bin MW’a, yenilenebilir kaynakların payını ise yüzde 65 seviyesine çıkarmayı hedefliyor.