Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’dan Jeomanyetik Fırtına Uyarısı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, jeomanyetik fırtına konusunda uyarıda bulunuyor. Jeomanyetik etkiler ve olası riskler hakkında detaylı bilgi alın.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, güneş yüzeyinde meydana gelen patlamaların neden olduğu jeomanyetik fırtına aktivitelerine dikkat çekerek, yaşanabilecek olumsuz etkilere karşı uyarılarda bulundu.

  Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, güneş yüzeyindeki patlamaların uydu haberleşme sistemleri ve elektrik şebekelerini olumsuz etkileyebileceğini belirtti. Bu durumun, uydu navigasyon sistemleri ve radyo alıcılarının frekanslarında aksamalara yol açabileceğini vurgulayan Sayan, olası kesintilerin saatler sürebileceğini ifade etti.

  Bakan Yardımcısı, jeomanyetik fırtınaların neden olabileceği olumsuz etkilere karşı gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve haberleşme sistemlerinin sorunsuz çalışması için gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti. Şu ana kadar herhangi bir aksaklığın yaşanmadığını da paylaşan Sayan, ülkemizin haberleşme hizmetlerinin kesintisiz devam etmesi için tüm aktörlerle koordineli şekilde çalıştıklarını ifade etti.