Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Toyota Tsusho, Kamboçya’da Yeni Araç Montaj Fabrikasını Açtı

  Toyota Tsusho, Kamboçya’da yeni araç montaj fabrikasını açarak bölgedeki yatırımlarını artırıyor. Otomotiv sektöründe yeni bir dönemin başlangıcı.

  Toyota Tsusho, Kamboçya'da yeni

  Japon şirketi Toyota Tsusho’nun, Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’de bulunan Özel Ekonomik Bölgesinde yaptırdığı araç montaj fabrikasının açılışı gerçekleştirildi. Fabrikanın açılış töreninde Kamboçya Başbakanı Hun Manet de yer aldı.

  Kamboçya Başbakanı Hun Manet, yaptığı konuşmada, “Toyota dev bir şirket. İşte bu dev Kamboçya’ya güvenle geldiğinde, diğer birçok şirket de onu takip edecek.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, fabrikanın ülkenin endüstriyel gelişimine katkı sağlayacağını belirterek, yedek parça ihtiyacının yerel üreticilerden karşılanması çağrısında bulundu.

  Toyota Tsusho Başkanı Kaşitani İçiro ise yaptığı konuşmada, fabrikanın montaja başlamasıyla birlikte, Kamboçya’da 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firmalarının yeni bir döneme girdiğini vurguladı. Kaşitani, firmanın, ülke içinde karbonsuzlaştırma ve yerel insan kaynaklarını teşvik ederek, “Kamboçya halkının mutluluğuna katkıda bulunmayı” amaçladığını dile getirdi.

  Hilux ve Fortuner Modellerinin Montajı Yapılacak

  36,8 milyon dolarlık yatırım hacmine sahip olan ve Toyota Tsusho tarafından işletilecek fabrikada Hilux ve Fortuner modellerinin montajı yapılacak. Fabrikanın montaj kapasitesi 6 bin araç olacak.

  Kamboçya’da yaklaşık 17 milyon nüfusa sahip olan Güneydoğu Asya ülkesinde kişi başına düşen gayri safi yurt içi hasıla 2.000 doların altında seyrediyor.