Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Tofaş’tan Yapılan KAP Açıklaması

  Tofaş’ın KAP’a yaptığı en son açıklamayı buradan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Tofaş hakkında güncel ve önemli bilgileri kaçırmayın.

  Tofaş'ın KAP'a yaptığı en

  Tofaş, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 29 Temmuz 2023 tarihinde Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.’nin Türkiye’deki faaliyetlerini devralma sürecine ilişkin bilgi verdi. Açıklamada, Stellantis Otomotiv’in paylarının tamamının devralınmasıyla ilgili Pay Devir Sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

  Devralma sürecine ilişkin 5 Aralık 2023 tarihinde yapılan açıklamada ise Rekabet Kurulu izni sürecinin devam ettiği ve nihai incelemeye alındığı bilgisi paylaşıldı. Ancak, Rekabet Kurulu tarafından verilen bildirimle nihai incelemenin öngörülen tarihte tamamlanamayacağı anlaşılınca inceleme süresinin uzatıldığı duyuruldu.

  Tofaş, 1 Mart 2023 tarihinde Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.’nin Türkiye’deki faaliyetlerini 400 milyon euro karşılığında devralmıştı. Şirketin, Stellantis markaları olan Peugeot, Citroën, Opel ve DS Automobiles’ın distribütörlüğünü üstleneceği belirtilmişti.