Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Tesla, Berlin Fabrikasında Üretimi Durdurma Kararı Aldı

  Tesla, Berlin Fabrikasında üretimi durdurma kararı aldı. Almanya’da yaşanan gelişmeler ve Tesla’nın fabrika faaliyetlerine ilişkin detaylar.

  Tesla, Berlin Fabrikasında üretimi

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Alman gazetesi Handelsblatt’ın protestolar nedeniyle Berlin fabrikasındaki üretimi dört gün süreyle durduracağını haberi üzerine açıklama yaptı. Tesla, Berlin yakınlarındaki Gruenheide tesisindeki üretimi Cuma günü askıya alacağını doğruladı.

  Fabrika Genişleme Planlarına Karşı Protestolar Devam Ediyor

  Fabrika müdürü Andre Thierig, sosyal medya hesabında, 10 Mayıs’ta tesiste “bir günlük planlı üretim kesintisi” olacağını söyledi. Fabrikada hafta sonları üretim faaliyeti yapılmazken, perşembe günü de Almanya’da resmi tatil.

  Alman gazetesi Handelsblatt’ta yer alan haberde, elektrikli otomobil üreticisinin genişleme planlarına karşı yapılan protestolar nedeniyle Almanya’daki fabrikasında üretimi dört gün süreyle durduracağı yazılmıştı. Haberde yer alan ve şirketin Pazartesi günü personele gönderdiği bir e-postaya göre Tesla, tesiste çalışan tüm çalışanlardan Cuma günü evden çalışmalarını istedi. Üretimin Çarşamba günü geç vardiyayla sona ereceğini ve Pazar günü gece vardiyasıyla yeniden başlayacağı bildirildi. Fabrikaya erişimin yalnızca yönetici onayıyla mümkün olacağı da belirtildi.

  Genişleme planlarına karşı çıkan aktivistler, Tesla’nın genişlemesine karşı, Cuma günü fabrika kapıları önünde yapılacak miting de dahil olmak üzere çeşitli protesto gösterileri düzenleyeceklerini duyurdu.

  Tesla’nın Almanya’daki tesisini genişletme planları, Şubat ayında vatandaşların ağaçların kesilmesi ve daha büyük bir alana yer açılması yönündeki önergeye karşı oy vermesiyle engellendi.

  Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği’nin verilerine göre, Tesla’nın Avrupa Birliği’ndeki satışları bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 5 düştü.