Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Tarım ve Orman Bakanından Destek Ödemeleri Açıklaması

  Tarım ve Orman Bakanı, destek ödemeleri konusunda açıklamalarda bulundu. Tarım sektörüne yapılan destekler hakkında detaylı bilgi verildi.

  Tarım ve Orman Bakanı,

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla çiftçilere yönelik destek ödemelerinin başladığını duyurdu. Toplamda 944 milyon 907 bin lira tutarındaki ödemenin büyük bir kısmı, 842 milyon 765 bin lira değerindeki fındık alan bazlı gelir desteğine ayrıldı. Ayrıca, süt analizi desteği için 84,6 milyon lira, düve alım desteği için 16,8 milyon lira, hayvan gen kaynakları desteği için 392 bin 900 lira ve sertifikalı tohum üretim desteği için 246 bin lira ayrıldı.

  Destek Ödemeleri Hangi Tarihte Yapılacak?

  Bakan Yumaklı’nın açıklamasına göre, destek ödemeleri belirli bir takvime göre yapılacak. Vergi kimlik numarasının son hanesi 0, 2 veya 4 ile biten çiftçilere (Vergi kimlik numarası 0, 1, 2, 3, 4, 5, 7 veya 9 ile bitenler) 10 Mayıs tarihinden itibaren saat 18:00’den sonra ödemeleri gerçekleştirilecek. Diğer bir grup ise vergi kimlik numarasının son hanesi 6 veya 8 ile biten çiftçilere (Vergi kimlik numarası 6 veya 8 ile bitenler) ise ödemelerini 17 Mayıs tarihinden itibaren saat 18:00’den sonra alabilecekler.