Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Tarım Sektöründe Destek ve Yatırımlar

  Tarım sektöründe destek ve yatırımlar konulu içeriğimizde, tarımın geleceği, hibe ve teşvikler, tarımsal yatırımlar ve sektördeki son gelişmeler hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

  Tarım sektöründe destek ve

  Ziya İPEK – ADANA

  Adana Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen Ulusal Hububat Konseyi 2024 Mısır ve Buğday Kongresi’nde konuşan Bakan Yumaklı, 22 yılda çiftçilere toplamda 1 trilyon 625 milyar lira tarımsal destek verildiğini belirtti. Ayrıca, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) hakkında da bilgi vererek üreticilerin ürünlerini sigortalatmaları gerektiğini vurguladı.

  Tarımsal Destekler ve Yatırımlar

  Bakan Yumaklı, buğday ve mısırın ülkemiz için önemini vurgulayarak, bu ürünlere verilen destekler hakkında detaylar paylaştı. Son 22 yılda buğday ve mısıra 182 milyar lira destek sağlandığını ve işleme, paketleme ve depolama yatırımları için yaklaşık 4 bin proje desteklendiğini belirtti.

  TMO ve Fiyat Politikası

  Bakan Yumaklı, TMO’nun regülasyon kurumu olduğunu ve belirlediği referans fiyatlarla piyasayı dengelemeye çalıştığını ifade etti. Son dönemde TMO’nun tüccar gibi davrandığını ve bu durumun sürdürülebilir olmadığını belirterek fiyat politikasında dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

  Şahin Bilgiç’ten Tarım Sektörüne Destek

  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, mısır ve buğdayın üretim ve işlenmesinin tarım sektörü için hayati önemine dikkat çekti. Tarımda üretim planlamasının önemine vurgu yaparak, sektördeki paydaşların işbirliği ve katma değeri artırma çabalarının sektörün rekabet gücünü artıracağını belirtti.