Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sulama Tesislerinden Alınacak İşletme ve Bakım Ücretleri Belirlendi

  Sulama tesislerinden alınacak işletme ve bakım ücretleri belirlendi. Sulama sistemi sahipleri için önemli bir bilgilendirme. Detaylar için tıklayın!

  Sulama tesislerinden alınacak işletme

  Bazı Sulama Tesislerinden Alınacak İşletme ve Bakım Ücretleri Belli Oldu

  2024 yılında bazı sulama tesislerinden faydalananlar için işletme ve bakım ücretleri belirlendi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Ağrı’da Eleşkirt, Tunceli’de Akpazar, Elazığ’da Kuzuova, Van’da Van ve Gürpınar tesisleri ile yüklenici firmalar tarafından işletilen Bursa’da Dağdibi, İzmir’de Rahmanlar, Adana’da İmamoğlu 4. kısım ve Meletmez, Erzurum’da Kirazlı, Elazığ’da Kanatlı, Diyarbakır’da Başlar, Kayseri’de Bünyan Sarıoğlan, Şanlıurfa’da Viranşehir 1. ve 2. kademe, Şanlıurfa’da Mardin Ceylanpınar ovaları 2. ve 3. kısım, Sivas’ta Nevruz, Gümüşhane’de Sadak ve Günbatur, Kastamonu’da Bezirgan Hazım Kılıç, Çay ve Hasanlı, Çanakkale’de Taşoluk sulama tesislerinde belirlenen tarifelere göre işletme ve bakım ücreti alınacak.

  Bitkinin Yetişme Süresi Su Ücretini Belirleyecek

  İşletme ve bakım ücretleri, her bitkinin yıl içindeki yetişme süresine göre belirlenecek. Bu sebeple aynı parsele biri kalktıktan sonra yenisi ekildiğinde, her bitki için ayrı ayrı işletme ve bakım ücreti uygulanacak. Yıllık ücretler, sulama sayısına bakılmaksızın, parsel sahibinden, kiracı veya ortakçıdan alınacak.

  İndirim Koşulları

  • %20 ve %50 İndirim: Aynı parsele biri kalktıktan sonra diğer bitki ekildiğinde, bir önceki bitki sulanmışsa, sonraki ekilen bitkiler için işletme ve bakım ücreti %20 indirimli uygulanacak. Ayrıca çiftçilerin kendi motopomplarıyla suladıkları bitkiler için (yağmurlama ve damla sulama dahil) işletme ve bakım ücreti %50 indirimli uygulanacak.