Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın İstanbul’daki Eğitim Programı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın İstanbul’daki eğitim programı hakkında detaylı bilgiler. Bakan Kacır’ın katılımı ve programın içeriği ile ilgili merak edilen her şey burada!

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul’da Eğitim Programına Katıldı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Öğretmen Akademileri ve Atölyeleri 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Kapanış Dersi programına katıldı. Programa; İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, birçok öğretmen ve protokol üyeleri katıldı.

  Teknolojik Bağımsızlığın Önemi

  Bakan Kacır, teknolojik bağımsızlığı elde etmenin mutlak bir mecburiyet olduğunu belirtti. Kacır, “Ama aynı zamanda da aslında yüksek teknolojiyi rekabetçi şekilde üretebilen ve dünyaya sunabilen ihraç edilen bir ülke olarak toplumsal refahımızı arttırma ve kalkınma yolculuğumuzu hızlandırma serüveninin adı Milli Teknoloji Hamlesi.” dedi.

  Sanayideki Yükseliş

  Milli gelirde sanayinin payının belirgin şekilde yükseldiğini söyleyen Bakan Kacır, “Türkiye dünyanın önemli üretim güçlerinden biri. Türk sanayi, bütün dünyaya güçlü şekilde ihracat yapıyor. Milli gelirimizde sanayinin payı belirgin şekilde yükseliyor.” şeklinde konuştu.

  İnovasyon ve AR-GE

  Bakan Kacır, Türkiye’deki AR-GE ve inovasyon çalışmalarına dikkat çekerek, “Türkiye’de bugün 102 Teknopark’ta 10 binden fazla firma araştırma geliştirme inovasyon yapıyor. Türkiye’nin AR-GE insan kaynağı 300 bine yaklaşmış durumda.” ifadelerini kullandı.

  Türkiye’nin Teknolojik İlerleyişi

  Bakan Kacır, Türkiye’nin teknolojik ilerleyişine vurgu yaparak, “Türkiye’nin bütün dünya ticaretinden aldığı pay binde 5 düzeyindeydi 20 yıl öncesine gittiğimizde. Şimdi ise bu pay yüzde 1,06 düzeyinde.” açıklamasında bulundu.

  “Türkiye yerli insansız hava araçlarıyla terörü topraklarından kazıyıp attı”

  Türk milletinin öz evlatlarının yerli insansız hava araçları (İHA) ile tanıştıktan sonra Türkiye’nin terörü topraklarından kazıyıp attıklarını söyleyen, “Bizim için insansız hava araçlarını kullanmak terörle mücadele açısından çok önemliydi.” dedi.

  “Togg önümüzdeki yıl Avrupa’da da yollarda olacak”

  Togg’un 60 yıllık bir hayal olduğunu söyleyen Bakan Kacır, “Bugüne dek 30 binden fazla üretildi. Önümüzdeki yıl inşallah sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da yollarda olacak.” açıklamasında bulundu.