Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Pınar Süt: Türkiye’nin Süt Devi

  Pınar Süt, Türkiye’nin en büyük süt markalarından biridir. Sağlıklı ve lezzetli süt ürünleriyle tanınan Pınar Süt, uzun yıllardır güvenilir bir marka olarak hizmet vermektedir.

  Pınar Süt, Türkiye'nin en

  Çiftçilerin ellerinde kalan sütleri derelere döktüklerine şahit olan Selçuk Yaşar’ın “Bu sütleri bu ülkenin çocuklar içmeli” düşüncesi ile harekete geçtiğini söyleyen Genel Müdür Gürkan Hekimoğlu, “Pınar Süt olarak Ortadoğu’nun en büyük ve Avrupa’nın en gelişmiş tesisi olarak 1973’te kurulduk ve Türkiye’yi uzun ömürlü sütle tanıştıran ilk marka olduk” dedi.

  Üretim ve Dağıtım

  Şirketin 24 ildeki 20 binden fazla üreticiden temin ettiği çiğ süt ile İzmir, Eskişehir ve Şanlıurfa’daki fabrikalarda üretim yaptığı bilgisini paylaşan Gürkan Hekimoğlu, “Bin 200’ü aşkın çalışanımızla birlikte üretiyor; 155’i bin aşkın satış noktasıyla tüm ülkeye ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Süt ve süt ürünleri sektöründe sunduğumuz 300’ü aşkın ürün çeşidi bulunuyor” dedi.

  Yenilik ve Genişleme

  Pınar Süt’ün yenileme ve modernizasyon projeleriyle teknolojisini daha ileriye taşımak amacıyla 2023 yılında 135,5 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiğini kaydeden Gürkan Hekimoğlu, şu bilgileri paylaştı: “İhracat çalışmalarında Ortadoğu ve yakın coğrafyada bölgesel güç olma stratejimizle ilerledik ve 2023 yılında Türkiye toplam markalı süt ürünleri ihracatının değer bazında yüzde 17,5’ini gerçekleştirdik. 30 ülkeye yaptığımız ihracatla 36,4 milyon dolar gelir elde ettik.”

  Yurtdışı Pazarlar ve İhracat

  Şirketin yurt dışı satışlarının yüzde 50’sini aşkın kısmını BAE, Irak, Kuveyt, Bahreyn, Umman, Katar, Suudi Arabistan gibi Körfez ülkelerine gerçekleştirdikleri bilgisini paylaşan Gürkan Hekimoğlu, şöyle devam etti: “Bu ülkelerin yanı sıra KKTC, ABD, Mısır, Cezayir, Libya, Fas, Azerbaycan, Rusya, Gürcistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, AB ülkeleri, Kosova, Arnavutluk, Çin, Mauritius, Kanada ve Tayland global pazarlarda ihracat yaptığımız önemli ülkeler arasında yer alıyor.”

  Çevresel ve Ekonomik Sürdürebilirlik

  Gürkan Hekimoğlu, ihracat kanallarının genişlemesiyle Pınar Süt’ün 2023 yılı içinde ArGe bölümlerindeki çalışmaların odağını ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlik, hammadde tedarik süreçlerinin yönetimi, kaynakların verimli kullanımı maliyet avantajı sağlayan yenilikçi işleme teknolojilerine yönelik çalışmalar oluşturduğunu belirtti. İklim ve tarım krizleriyle ilgili öngörüler takip ederek gerekli aksiyonları aldıklarını ekledi.