Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Otomotiv Endüstrisinde Nisan Ayı Satışlarında Düşüş

  Otomotiv endüstrisinde Nisan ayı satışlarında yaşanan düşüşü detaylarıyla inceleyen makale. Otomotiv sektöründeki son gelişmeleri ve analizleri burada bulabilirsiniz.

  Otomotiv endüstrisinde Nisan ayı

  Çin’deki yoğun fiyat rekabeti, Japonya’da bazı modellerin üretiminin durdurulması ve küçük otomobil birimindeki bir güvenlik testi skandalının ardından yaşanan düşüş nisan ayında üretim ve satışların gerilemesinde etkili oldu. Küresel satışlar Nisan ayında yüzde 0,5 düşerek, ABD ve Avrupa’daki çift haneli büyüme eğilimini dengeledi.

  Çin’de yaşanan yüzde 27’lik ve Japonya’da görülen yüzde 14’lük satış gerilemesi, Toyota’nın zayıf performansına neden oldu. Toyota, Japonya’daki Tsutsumi fabrikasında Prius modelinin üretiminin kalite kontrolleri için geçici olarak durdurulması ve Toyota Auto Body fabrikasında Noah ve Voxy minivanları üreten bir hatta üretimin kısmen durdurulması nedeniyle darbe aldı. Ayrıca küçük otomobil üreticisi Daihatsu’daki skandalın etkisiyle de karşı karşıya kaldı.

  Toyota, Çin, Japonya, Tayland ve Meksika gibi pazarlardaki zayıf üretimin ABD ve Hindistan’daki yüksek üretimden daha ağır basması nedeniyle küresel üretimde yüzde 4,0’lık bir düşüş bildirdi.