Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  OİB ve UİB Heyeti Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’yi Ziyaret Etti

  Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) tarafından düzenlenen organizasyonda, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) heyeti, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tesislerini ziyaret etti.

  Otomotiv Sanayi Derneği (OSD)

  Toplam 11 firmadan 23 kişinin yer aldığı heyete OİB yetkilileri ve UİB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ayşe Mehtap Ekinci katıldı. Heyet, OİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kurumsal Strateji Planlama Grubu Genel Müdürü İrfan Sarıcı ile Kurumsal ve İş Planlama Bölüm Müdürü Şebnem Erkazancı liderliğindeki ekip tarafından karşılandı.

  Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Çevre ve Kadın İstihdamı Politikaları

  Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ekibi, yaptığı çalışmaların sunumunu paylaşırken, OİB ekibi de otomotiv sektörü ve ihracatına ilişkin güncel bilgileri sundu. Otomotiv Sektöründe Yeşil Dönüşüm Ur-Ge Projesi kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren OİB, Sürdürülebilirlik ve Yeşil Dönüşüm uygulamaları hakkında da Toyota yetkileriyle görüş alışverişinde bulundu. Toyota Otomotiv Sanayi, Türkiye’nin sürekli iyileştirme odaklı Kaizen anlayışı ve yeni teknolojiler ile birlikte oluşturulan ‘Enerji Obeya’ olarak adlandırılan fabrika geneli enerji yönetimi sürdürülebilirlik çalışmaları açısından dikkat çekti.

  • Enerji yönetim sistemi safhaları ve sonuçlarına dair detaylar paylaşıldı.
  • Üretimin her safhasında kadın çalışan oranının artırma politikalarına vurgu yapıldı.

  Toyota Türkiye, ayrıca sosyal sorumluluk projeleri hakkındaki deneyimlerini heyet ile paylaştı. OİB ve Toyota Türkiye ekibi gelecek döneme ilişkin sürdürülebilirlik alanında olası iş birliği fırsatlarına odaklanmaya devam edecek.