Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mesleki Yeterlilik Kurumundan Yeşil Dönüşüm Alanında Yeni Ulusal Yeterlilikler

  Yeşil dönüşüm alanında yeni ulusal yeterlilikler, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenmiştir. Bu yeterlilikler, çevreci ve sürdürülebilir uygulamaların önemini vurgulamaktadır.

  Yeşil dönüşüm alanında yeni

  Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), yeşil dönüşüm alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Kurum, batarya elektrikli araç bakım onarımcısı (Seviye 4-5) ve hibrit araç bakım onarımcıları (Seviye 4-5) için ulusal yeterliliklerin hazırlandığını duyurdu. Bu ulusal yeterliliklerin yayımlanmasıyla birlikte akreditasyon sürecinin tamamlandığı belirtildi.

  Bu konuda yapılan açıklamada, “Kurumumuzca yetkilendirilen kuruluşlar tarafından sınav ve belgelendirme faaliyetleri yürütülecek ve sınavlardan başarılı olanlara MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi verilecektir. Daha fazla bilgi için ‘http://myk.gov.tr’ adresimizi ziyaret edebilirsiniz” denildi.

  Elektrikli ve Hibrit Araçlara Bakım Veren Kişiler İçin Yeni Bir Adım

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye’nin yüksek teknoloji markası TOGG başta olmak üzere elektrikli araçlar ve hibrit araçlara bakım verecek kişilerin belirlenmesi için MYK aracılığıyla yeni bir adım atıldığını duyurdu.

  Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yeşil dönüşüm alanında hazırlanan batarya elektrikli araç bakım onarımcısı (Seviye 4-5) ve hibrit araç bakım onarımcısı (Seviye 4-5) ulusal yeterlilikleri ile gerekli şartları sağlayan vatandaşlarımız Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olabilecek. Temiz bir gelecek için sürdürülebilir kalkınma hedeflerimizi ve yeşil dönüşümü desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.