Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kira Artış Oranı ve Kiralık Konut Piyasası Durumu

  Türkiye’de kira artış oranı ve kiralık konut piyasası durumuyla ilgili güncel verileri ve analizleri bu içerikte bulabilirsiniz. Kiralık konut piyasasındaki son gelişmeler ve trendler hakkında bilgi edinin.

  Türkiye'de kira artış oranı

  Kira Artış Oranı Yüzde 65,07 Olarak Belirlendi

  Yeni dönemde kiraların artması gereken rakam, yüzde 65,07 olarak belirlendi. Bundan sonra kiralar, Tüketici Fiyat Endeksi’ne (TÜFE) göre belirlenecek.

  Kiralar Geçen Yıla Göre Yüzde 5-10 Arasında Düştü

  Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, kiraların geçen yıla göre yüzde 5-10 arasında düştüğünü belirtti. Taylan, “Vatandaşlar oturduğu semti değiştirmek istemiyor. Ancak uyguna da ev bulamıyor” şeklinde konuştu.

  “Ev Var Ancak Fiyatlar Yüksek”

  Ukrayna savaşı ve 6 Şubat depremleri nedeniyle Antalya, Mersin, Ankara, İstanbul, İzmir gibi illerinde ev bulunamadığına dikkat çeken Taylan, “Arz talep dengesinde problem yok, ev var ancak fiyatlar yüksek. Kiracılar ev sahipleri ile anlaşamadığı takdirde uygun fiyata da ev bulamıyor. Kiraların düşmesi için devlet eliyle satılık ya da kiralık konutların piyasaya arz edilmesi gerekiyor” dedi.

  “Kiracılar Ev Arayışına Başladı”

  Emlakçı Şaban Özdemir, uygulamanın bitmesiyle birlikte ev değişimlerinin artacağını belirterek, “Kiracıların birçoğu tedirgin. Zamları karşılayamayacak kiracılar ev arayışına başladı. Daha kira artışı yapılmadan ev soranlar oldu” şeklinde konuştu.