Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İstanbul’da Yabancı Ziyaretçi Sayısı Artıyor

  İstanbul’da yabancı ziyaretçi sayısı hızla artıyor! Türkiye’nin en büyük ve en popüler şehri olan İstanbul, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor. İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginlikleri her geçen gün daha fazla turisti cezbetmekte.

  İstanbul'da yabancı ziyaretçi sayısı

  Konuk Sayıları Yükselişte

  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre, İstanbul mart ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,49 artışla 1 milyon 309 bin 200 yabancı ziyaretçi ağırladı. Türkiye turizminin lokomotifi olan İstanbul, yılın ilk 3 ayında 3 milyon 766 bin 718 yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

  Çeşitli Ülkelerden Ziyaretçiler

  İstanbul’a mart ayında en çok turist gönderen ülke 163 bin 548 kişiyle Rusya oldu. Rusya’yı 121 bin 194 kişiyle İran, 115 bin 563 kişiyle Almanya ve 57 bin 97 kişiyle Birleşik Krallık takip etti. Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve İtalya da İstanbul’u ziyaret eden diğer önemli ülkeler arasında yer aldı.

  Arap Ziyaretçilerde Lider

  Mart ayında Arap ülkelerinden gelen ziyaretçiler arasında Cezayir birinci sırada yer aldı. Cezayir’i Irak, Fas ve Suudi Arabistan takip etti. Suudi Arabistan’ı Lübnan, Libya, Mısır, Ürdün ve Tunus izledi. İstanbul, geniş bir coğrafyadan ziyaretçi kabul etmeye devam ediyor.

  Havalimanı Tercihleri

  İstanbul’a mart ayında gelen yabancı ziyaretçilerin çoğu, şehre İstanbul Havalimanı üzerinden giriş yaptı. Mart ayında İstanbul Havalimanı, 918 bin 36 yabancı ziyaretçi tarafından tercih edilirken, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da 382 bin 96 ziyaretçi giriş yaptı. Havalimanları, İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçiler için önemli giriş noktaları konumunda.