Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İş Enerji’nin Yenilenebilir Enerji Potansiyelini Artırması

  İş Enerji, yenilenebilir enerji potansiyelini artırmak için stratejiler geliştiriyor. Düşük karbon emisyonu ve sürdürülebilirlik hedefleriyle yeşil enerjiye geçiş sağlıyor.

  İş Enerji, yenilenebilir enerji

  İş Bankası’nın sürdürülebilirlik yaklaşımının bir yansıması olarak 2022 yılının Ağustos ayında kurulan İş Enerji, yenilenebilir enerji alanındaki kurulu gücünü artırmaya devam ediyor. İş Enerji, Bingöl’de bulunan 49,7 MW’lık Metafor Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) ve Ağrı’da bulunan 33,6 MW’lık Yakaağzı RES’yi bünyesine dahil etti.

  İş Enerji ve Göktekin Enerji İş Birliği

  İş Enerji Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Kayahan Karadaş ile Göktekin Enerji Genel Müdürü Abdullah Göktekin arasında imzalanan anlaşmayla, Göktekin Enerji ile santrallere ilişkin ek kapasite tahsisi, proje geliştirme ve müteahhitlik hizmetleri konularında iş birliği yapılacak.

  2025 Hedefine Doğru İlerleme

  İş Enerji Genel Müdürü Kayahan Karadaş, yapılan anlaşmanın ardından 1.000 MW’a ulaştıklarını belirterek, 2025 yılı sonunda 2.000 MW’lık kurulu güce ulaşarak Türkiye’nin önde gelen enerji şirketlerinden biri olma hedeflerine bir adım daha yaklaştıklarını vurguladı.