Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hapimag Sea Garden Resort: Sürdürülebilir Turizm ve 30. Yıl Kutlamaları

  Hapimag Sea Garden Resort, sürdürülebilir turizm anlayışıyla 30. yılını kutluyor. Doğayla uyumlu tatil deneyimi ve özel kutlamalar için hazır olun!

  Hapimag Sea Garden Resort,

  Başak Nur GÖKÇAM

  Hapimag Sea Garden Resort otel, 30 yıl önce Bodrum’un Yalıçiftlik koyunda misafirlerini ağırlamaya başlayarak sürdürülebilirlik ilkesini benimsemiştir. Denizle yeşilin buluştuğu bu doğal cennet, suyu arıtarak plajdaki duşlara veren ve kimyasal kullanımını en aza indirgeyerek doğayı koruyan bir yaklaşımla öne çıkmaktadır.

  Otel, inşaat sürecinden itibaren bölgeyi ormanlaştırarak doğaya olan saygısını göstermiş ve sadece 30 yıl içinde 600 binden fazla yerli ve yabancı turisti misafir etmiştir. Sürdürülebilirlik kapsamında kadın istihdamına, yerel ekonomiye destek olmaya ve kültürel mirasa sahip çıkmaya önem veren Hapimag Sea Garden Resort, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle hareket etmektedir.

  Geleceğe Hazırız

  Hapimag Türkiye, İspanya, Hollanda, Portekiz Operasyonları Ülke Direktörü Kerem Demirkol, otelin 30. yıl dönümü kapsamında yaptığı açıklamada, 2030 yılına kadar turizme katkılarını artırmayı hedeflediklerini belirtmiştir. Sea Garden Resort’un, Hapimag sistemi içindeki en büyük tesis olduğunu vurgulamış ve sürdürülebilir turizm ve deneyim turizmini ön planda tuttuklarını ifade etmiştir.

  Enerji ve Çevre Dostu Uygulamalar

  Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, fotovoltaik enerji üretim tesisini devreye alarak yıllık enerji ihtiyacının önemli bir bölümünü güneş enerjisiyle karşılamaktadır. Ayrıca, yemek atıklarını kompost makinesiyle gübreye dönüştürerek çevre dostu uygulamalara da önem vermektedir. Bu gübreler tesis içinde ve çevre köylerdeki tarım alanlarında kullanılmakta ve böylece sürdürülebilir bir döngü oluşturulmaktadır.

  Kadın İstihdamı ve Toplumsal Katkı

  Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, faaliyete geçtiği günden bu yana 15 bin kişiye istihdam sağlayarak yerel ekonominin güçlenmesine katkıda bulunmaktadır. Kadın çalışan oranını artırmayı hedefleyen tesis, bugün itibariyle çalışanlarının %55’ini kadınlar oluşturmaktadır. Ayrıca, kadın çalışanlara çeşitli eğitim imkanları sunularak kariyer gelişimlerine destek olunmaktadır.

  30. Yıl Sergisi ve Arşiv Kayıtları

  Hapimag Sea Garden Bodrum Resort, 30. yıl dönümü kutlamaları kapsamında interaktif bir sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Arşiv fotoğraflarının yeniden boyutlandırıldığı sergi, ziyaretçilere otelin 30 yıllık yolculuğunu panoramik bir şekilde sunmaktadır. Sergi, 31 Temmuz 2024 tarihine kadar tesis misafirlerinin ziyaretine açık olacaktır.