Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Gloria Hotels & Resorts: Sürdürülebilir Turizmde Öncü Bir Adım

  Gloria Hotels & Resorts, sürdürülebilir turizmde öncü bir adım atmaya devam ediyor. Doğaya saygılı hizmet anlayışıyla kaliteli ve unutulmaz tatil deneyimleri sunuyor.

  Gloria Hotels & Resorts,

  Başak Nur GÖKÇAM Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTCC) verilerine göre, küresel sera gazı emisyonlarının yüzde 11’i turizm faaliyetlerinden kaynaklanıyor. 2050 yılında ise bu oranın iki katına yani yüzde 22’ye çıkması bekleniyor. Bu durum, sürdürülebilir turizm kavramının önemini her geçen gün artırmaya devam ediyor.

  Yeşil Enerjiye Geçiş: Güneş Paneli ile Enerji Üretimi

  Gloria Hotels & Resorts, sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında yeşil enerjiye yönelerek özel olarak güneş paneli tasarlayarak, bu yıl itibarıyla kullandığı enerjinin tamamını güneşten elde etmeye başladığını duyurdu. Bu adım, konforlu ve lüks konaklama deneyimini sunarken gezegenin geleceğine olan sorumluluğunun da farkında olan bir yaklaşımı temsil ediyor.

  Tasarruf ve Verimlilik Çalışmaları

  Gloria Hotels & Resorts, su ve elektrik tasarrufuna yönelik çalışmalarla çevresel etkisini azaltıyor. 2020-2022 arasında yüzde 46 su tasarrufu ve yüzde 10 enerji tasarrufu sağlayarak, sürekli iyileştirme çalışmalarıyla bu oranları artırmayı hedefliyor.

  Çevre Dostu Uygulamalar

  Aydınlatma sistemlerinden zamanlayıcılara, su tasarrufundan enerji verimliliğine kadar birçok alanda çevreye duyarlı uygulamaları hayata geçiren Gloria Hotels & Resorts, odalarında akıllı oda sistemleriyle enerji kullanımını optimize ediyor. Aynı zamanda atık miktarını azaltmak adına geri dönüşüm ve sıfır atık politikalarını uyguluyor.

  Emisyon Azaltımı ve Sertifikalar

  Gloria Hotels & Resorts, emisyon miktarını düzenli olarak hesaplayarak 2028 yılına kadar yüzde 20 daha az karbon emisyonu hedefliyor. Ayrıca, tesislerinde kullanılan su ve enerji tasarrufu yöntemleriyle çevresel etkilerini minimum seviyeye indiriyor. Kurumsal olarak sürdürülebilir turizmde öncü bir rol üstlenen otel, çeşitli sertifikalarla bu çabalarını taçlandırıyor.

  • Türkiye Sürdürülebilir Turizm Sertifikası
  • Travelife Gold Sertifikası
  • Sıfır Atık Belgesi
  • Mavi Bayrak Sertifikası
  • LEED Gold Sertifikası
  • İş’te Eşit Kadın Sertifikası