Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Fed Bej Kitap Raporu ve Petrol Fiyatları

  Fed Bej Kitap Raporu ve Petrol Fiyatları ile ilgili en güncel bilgileri ve analizleri bulabileceğiniz kapsamlı içerik. Ekonomi ve finans dünyasındaki gelişmeleri takip etmek için doğru adrestesiniz.

  Fed Bej Kitap Raporu

  Fed Bej Kitap raporunda, ABD’deki ekonomik faaliyetin güçlenmeye devam ettiği vurgulanmıştır. Bu durum, Fed’in borçlanma maliyetlerini daha uzun süre yüksek tutabileceği ve petrol talebi üzerinde baskı yaratabileceği endişelerini artırmıştır.

  Petrol Fiyatlarındaki Son Durum

  Brent vadeli kontratları, %0,06’lık bir düşüşle varil başına 83,55 dolara gerilerken, ABD’nin West Texas Intermediate (WTI) ham petrolü ise %0,03’lük bir düşüşle 79,21 dolara geriledi.

  Ham Petrol Stokları ve Beklentiler

  API verilerine göre, 24 Mayıs’ta sona eren haftada ham petrol stokları 6,49 milyon varil azalırken, benzin stokları 452.000 varil azaldı. Ancak distile ürünlerde 2,045 milyon varil artış yaşandı. ABD Enerji Bakanlığı’na bağlı Enerji Bilgi İdaresi, haftalık petrol raporunu bugün açıklayacak.

  Enerji Sektöründen Yorumlar

  DBS Bank Enerji sektörü ekip lideri Suvro Sarkar, “Petrol piyasasının temelleri bu yıl beklenenden daha sıkı bir seyir izliyor. Talep eğilimleri olumlu bir seyir gösteriyor. OPEC+ arz kesintilerinin devam etmesiyle birlikte stok azalmaları petrol fiyatlarını desteklemeye devam edecektir” şeklinde açıklamalarda bulundu.