Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Emsan’ın Büyüme Hedefleri ve Mutfak Sektöründeki Durum

  Emsan, mutfak sektöründeki büyüme hedeflerini ve sektördeki konumunu açıklıyor. Emsan’ın stratejileri ve gelecek planları hakkında detaylı bilgiler bu içerikte.

  Emsan, mutfak sektöründeki büyüme

  Hamide HANGÜL Karaca Grup’a 2008 yılında katılarak yeni ürünler geliştirmeye, yeni pazarlara girmeye ve perakende ağını genişletmeye odaklanan Emsan, ciro, karlılık ve bayi ağıyla büyümesine bu yıl da devam etmeyi planlıyor. Mutfak sektöründeki gelişmeleri ve hedeflerini paylaşan Zihnioğlu, şu anda 80 mağazalarının bulunduğunu belirterek, franchise stratejisiyle Türkiye genelinde yayılmayı hedeflediklerini dile getirdi.

  Emsan’ın Büyüme Hedefleri

  Zihnioğlu, 2020 yılında 8 adet olan franchise sayısının 2021’de 21’e, 2022’de 36’ya, 2023 yılında ise 48’e ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, 2025 yılının ilk yarısında 150 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, 2024 yılı sonunda mağaza sayısını 135’e çıkarmayı planladıklarını ifade etti.

  Mutfak Sektöründeki Durum

  Zihnioğlu, Türkiye’nin mutfak ev gereçlerinde dünyanın en büyük 9. ülkesi olduğunu belirterek, sektörde cari fazla verdiklerini ve Türk yemekleri sayesinde ciddi bir zücaciye ihracatı bulunduğunu vurguladı. Ayrıca, tüketicilerin porselen ürünlere önem verdiğini ve enflasyon karşısında büyük boy tencerelerin ilgi gördüğünü açıkladı.

  Çalışanların yüzde 57’sinin kadın olduğunu belirten Zihnioğlu, kadın çalışan sayısının artırılması için projeler geliştirdiklerini ve sektöre yönelik sosyolojik değişimleri de değerlendirdiğini belirtti. Emsan olarak 200’e yakın tedarikçiyle çalıştıklarını söyleyen Zihnioğlu, cironun üçte birinin e-ticaretten geldiğini ve 2024 yılında büyümeyi sürdüreceklerini ifade etti.