Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Arıcılık Sektöründe Gençlerin Yetişmesi İçin Kariyer Günleri Etkinliği

  Arıcılık sektöründe kariyer yapmak isteyen gençler için düzenlenen Kariyer Günleri Etkinliği, sektördeki fırsatları keşfetmelerine ve deneyim kazanmalarına olanak tanıyor.

  Arıcılık sektöründe kariyer yapmak

  Çorum’un arıcılık sektöründe yaş ortalamasının gençleştirilmesi hedefiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, Kadeş Barış Meydanı’nda heyecan verici bir etkinlik düzenlendi. “Kariyer Günleri” adıyla gerçekleştirilen etkinlikte, arı yetiştiriciliği konusunda eğitim almayan gençlerin meslek sahibi olmaları hedeflendi.

  Etkinlikte, Çorum Arı Yetiştiricileri Birliği başta olmak üzere Çorum’un önde gelen sanayi kuruluşları stant açarak, projeye dahil edilen 15-29 yaş aralığındaki 50 genç arıcılık konusunda detaylı bilgilendirildi. Çorum Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Saygı, gençlerin üretkenliğine vurgu yaparak, “Doğadaki pek çok kültür bitkisi, arılar sayesinde tozlanmaktadır. Hayatımızın devamı için arılara olan ihtiyacımız büyük. Bu proje sayesinde gençlerimize önemli bir fırsat sunuyoruz. Aldıkları eğitimleri üretime dönüştürerek sektöre katkı sağlayabilecekler.” şeklinde konuştu. Saygı, projeye dahil olan 50 gence 30’ar kovan hibe edileceğini belirtti.

  Programa katılan Vali Yardımcısı Tamer Orhan, firmaların açtığı stantları ziyaret ederek bilgi aldı. Etkinlik boyunca katılımcılara arı şerbeti ikram edilirken, gençler arıcılığın temel prensipleri hakkında bilgi sahibi oldular.