Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Antalya Turizminde Yükseliş Devam Ediyor

  Antalya turizmindeki yükseliş trendi sürüyor! Tatilcilerin gözdesi Antalya, her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Güneş, deniz ve tarihi dokusuyla unutulmaz bir tatil için Antalya’yı tercih edin.

  Antalya turizmindeki yükseliş trendi

  Antalya, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 14,10’luk artışla 2 milyon 66 bin 962 yabancı turisti ağırlayarak tüm zamanların en iyi başlangıcına imza attı. Nisan ayında da yüzde 4,86’lık artışla 1 milyon 61 bin 26 yabancı turistin rotasında yer alan kent, tüm zamanların en yüksek nisan rakamına ulaştı.

  Önde Gelen Turist Kaynakları ve Değişen Trendler

  Antalya’ya en fazla turist gönderen ülkeler arasında Almanya 539 bin 663 ziyaretçiyle ilk sırada yer alırken, Rusya 366 bin 783 turistle ikinci sıraya geriledi. Bu yıl Almanya, İngiltere ve Polonya gibi pazarlarda önemli artışlar kaydedilirken, Rusya ve Ukrayna’da turist sayısında düşüş yaşandı. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Hakan Saatçioğlu, 17 milyon turist hedefine emin adımlarla ilerlediklerini ve alternatif pazarlardan destek aldıklarını belirtti.

  • Almanya’da yüzde 21 artış
  • İngiltere’de yüzde 32 artış
  • Polonya’da yüzde 30 artış
  • İran’da yüzde 52 artış
  • Belçika’da yüzde 42 artış
  • Fransa’da yüzde 52 artış

  Antalya turizminde İskandinav ülkelerinin de önemli olduğunu belirten Saatçioğlu, bu pazarlarda da artış potansiyeli olduğunu vurguladı.

  Otellerdeki Doluluk Oranları ve Beklentiler

  Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Başkanı Volkan Yorulmaz, otellerdeki doluluk oranlarının yüksek seyrettiğini ve sektörün genel olarak olumlu bir dönem geçirdiğini belirtti. Ana pazarlarda düşüş yaşanmasına rağmen, Avrupa pazarındaki hareketlilik sayesinde doluluk oranlarının yüksek seviyelerde devam ettiğini ifade etti. Yorulmaz, haziran ayının başından itibaren doluluk oranlarının arttığını ve eylül, ekim aylarında da yoğun bir turist akışı beklediklerini dile getirdi.