Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Akra Sorgun Hotels: Sürdürülebilirlik ve Çevre Dostu Yatırımlar

  Akra Sorgun Otelleri, sürdürülebilirlik ve çevre dostu yatırımlarla öne çıkıyor. Doğaya saygılı hizmet anlayışıyla unutulmaz bir konaklama deneyimi sunuyor.

  Akra Sorgun Otelleri, sürdürülebilirlik

  Başak Nur GÖKÇAM Turizm sektöründe, küresel sera gazı emisyonlarının yüzde 11’ini oluşturan turizm sektörü, sürdürülebilirlik konusunda büyük sorumluluklar üstleniyor. Bu sorumluluğun bilincinde olan Akra Sorgun Hotels, çevre dostu yatırımlara odaklanarak Side’deki otelini 15 milyon euro’dan fazla yatırım yaparak yenileyerek 5 Nisan’da tekrar hizmete açtı.

  Rönesans Grubu bünyesinde yer alan Akra Sorgun Hotels, otelin renovasyon çalışmaları süresince Gri Su Geri Kazanım Projesi’ni hayata geçirerek günlük 100 ton su tasarrufu sağladı. Genel Müdür Çağdaş Akkaya, otellerinde suyun boşa gitmediğini belirterek, suyun geri kazanımı ve kullanımıyla ilgili detayları paylaştı.

  Çevreci Teknoloji ve Enerji Tasarrufu

  Enerji tasarrufu odaklı çözümler için odalarda teknolojik yatırımlar yaptıklarını belirten Akkaya, otellerindeki hareket ve varlık sensörleri sayesinde %20-28 arasında enerji tasarrufu sağladıklarını aktardı. Ayrıca, Akra Sorgun Hotels olarak 2023 yılında güneş enerjisi santrali yatırımlarına başladıklarını ve yıllık elektrik tüketiminin %95’ini kendi ürettikleri yenilenebilir enerji ile karşılamayı hedeflediklerini söyledi.

  Enerji tasarrufunun yanı sıra temiz enerji üretimine odaklandıklarını belirten Akkaya, tedarikçi seçiminde yerel üreticilerle çalıştıklarını ve çevre dostu ürünlerin tercih edildiğini vurguladı. Ayrıca plastik kullanımını azaltmak için restoranlarda ve odalarda plastik şişe kullanımını sonlandırmayı planladıklarını ve sıfır atık politikası kapsamında çeşitli geri dönüşüm projelerini hayata geçirdiklerini belirtti.

  Doğa ve Hayvan Dostu Uygulamalar

  Caretta Caretta koruma çalışmaları ve doğal yaşamı destekleyen uygulamalara da önem verdiklerini vurgulayan Akkaya, misafirleri bilinçlendirerek Caretta Carettaların üreme döneminde kumsalı koruma çağrısında bulunduklarını ifade etti. Ayrıca, Akra Sorgun bünyesinde Kum Zambaklarını koruma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

  Akra Sorgun Hotels’in sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde Didim’de yapımı devam eden otelin 2026’da açılacağını ve çevreci malzemelerle inşa edileceğini belirten Akkaya, otelin bölgenin ekolojik, tarihi ve kültürel yapısına uygun olacağını ve çocuklar için özel olarak tasarlanan kültür ve sanat köyü binalarının tamamen ekolojik malzemelerle üretileceğini ifade etti.