Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Adana’da Erkenci Karpuz Hasadı ve Rekolte Beklentileri

  Adana’da erkenci karpuz hasadı ve rekolte beklentileri konusunda güncel bilgiler. Erkenci karpuz üretimindeki son durum ve gelecek tahminleri hakkında detaylı bilgi.

  Adana'da erkenci karpuz hasadı

  Adana’nın Gururu: Erkenci Karpuz Hasadı

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Adana‘da erkenci karpuz hasadı büyük bir heyecanla devam ediyor. Yaklaşık 10 bin 500 dönüm alanda ekilen ve şu anda hasat edilen çekirdeksiz karpuz, özel kolilerle Avrupa, Balkan ve İskandinav ülkelerine ihracata hazır hale getiriliyor.

  Rekolte Beklentileri Yüksek

  Bu yıl Adana’da 55 bin ton rekoltenin beklendiği erkenci karpuzun kilosu ise 10-11 lira arasında alıcı buluyor. Hasat sırasında konuşan Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, son 3 yılda çekirdeksiz karpuz talebinin hızla arttığını belirterek, Avrupa’nın bu özel karpuzu tercih ettiğini vurguladı.

  Üreticiler Memnun

  Karpuz üreticisi Ömer Pamuk, Avrupa pazarının çekirdeksiz karpuzu büyük bir ilgiyle karşıladığını ifade ederek, bu sezon yoğun bir talep olduğunu belirtti. Karpuzun lezzetinin müşterileri cezbettiğini belirten Pamuk, karpuzun kilogram fiyatının 10-11 lira civarında olduğunu söyledi.

  • Avrupa’da düzenlenecek olan EURO 2024 organizasyonu da siparişleri artırdı.
  • Çekirdeksiz karpuzun ülkemizdeki tanıtımıyla ilginin her geçen gün arttığını belirten Pamuk, çekirdeksiz karpuzun geleceğinin parlak olduğuna inanıyor.