Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ZKBridge ve Polyhedra Anlaşmazlığı

  ZKBridge ve Polyhedra arasındaki anlaşmazlığı hakkında detaylı bilgiler bu içerikte! ZKBridge ve Polyhedra arasındaki çözümler ve tartışmalar burada.

  ZKBridge ve Polyhedra arasındaki

  zkBridge‘in geliştiricisi Polyhedra Network, zkSync ile devam eden anlaşmazlığa yanıt olarak kripto borsası HashKey Global’deki listelemede “ZKJ” kodunu kullanacağını duyurdu. Polyhedra 30 Mayıs’ta günü The Block’a, ZK topluluğuna katılmak anlamına gelen ZKJ olarak yeniden adlandırdığını söyledi. Şirket, Polygon ve StarkWare, Polygon Kurucu Ortakları Sandeep Nailwal, Brendan Farmer, Polyhedra Kurucu Ortağı Tiancheng Xie, StarkWare CEO’su Eli Ben-Sasson ve StarkWare Bilimsel Danışmanı Shafi Goldwasser tarafından imzalanan ortak bir bildiri yayınladı.

  ZK Kelimesi ve Ticari Marka Tartışmaları

  Polyhedra yaşanan olaylar hakkında, “Bu bir şirketin ticari markası olmamalı; herkes tarafından erişilebilir olmalı” dedi. “Bugün, topluluğa Matter Labs’ın tüm ticari marka başvurularını ve ‘ZK’ işaretinin kullanımını geri çekmesini talep etmeye çağırıyoruz.” şeklinde ekleme yaptı. Ayrıca, daha sert bir çıkış ile şunları söyledi: “zkSync, sürekli olarak aynı değerlerin sinyalini vermesine rağmen defalarca Web3 ahlakına aykırı davrandı. Bu davranışı kamuya açık bir şekilde ele almazsak, durumun devam edeceğine ve daha da kötüye gideceğini düşünüyoruz.”

  Bybit ve Polyhedra İşbirliği

  Block, geçen Salı günü zkSync’in lansmanı ve airdrop öncesinde ZK’yi hisse senedi olarak kullanmak istediğini ancak Polyhedra’nın zaten hisse senedini talep etmesi nedeniyle sorunlarla karşılaştığını bildirmişti. Bybit daha sonra geçtiğimiz Perşembe günü Polyhedra’nın kodunda ayarlamalar yapacağını ve zkSync’i spot ticaret platformunda ZK kodu altında listeleyeceğini duyurdu. Polyhedra, Cuma günü bir X gönderisinde zkSync’in hisse senedi seçimini açıkça kınadı. Polyhedra, “2024 yılında, ETH ETF’nin onayına rağmen hala çeşitli taraflara fayda sağlayan ve başkalarının hak sahibi isimlerini çalan projelerin olması inanılmaz” dedi.

  Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.