Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Yerapetritis’ten Gündeme Dair Değerlendirmeler

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Yerapetritis’in son açıklamaları ve gündeme dair değerlendirmeleri. Türkiye ilişkileri, Doğu Akdeniz krizi ve diğer önemli konular hakkında detaylı bilgiler.

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Yerapetritis'in

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Yerapetritis, SKAI FM radyosuna verdiği röportajda çeşitli konular hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

  Miçotakis’in Türkiye Ziyareti ve Türk-Yunan İlişkileri

  Miçotakis’in 13 Mayıs’ta Türkiye’ye yapacağı ziyarete ilişkin soruları yanıtlayan Yerapetritis, Türk ve Yunan liderler arasındaki görüşmelerin normalleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Bu tür buluşmaların diğer ülkeler arasındaki görüşmeler gibi olağan karşılanması gerektiğini belirten Yerapetritis, krizlerin çözümü ve sonraki adımların atılması açısından önemli olduğunu ifade etti.

  Kariye Camii ve Miçotakis’in Ziyaretinin Ertelenmesi

  Kariye Camii’nin ibadete açılmasının ardından Miçotakis’in Türkiye ziyaretini ertelemesi gerektiği yönündeki yorumlara da değinen Yerapetritis, hükümet olarak böyle bir ihtimali düşünmediklerini söyledi. Ayrıca, Kariye Camii’nin ibadete açılması kararının 2020’de alınmış bir karar olduğunu hatırlattı.

  13 Mayıs’taki Türkiye Ziyareti ve İlerleyen Adımlar

  Yerapetritis, 13 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Miçotakis arasındaki görüşmenin samimi olması gerektiğini belirtti. Liderlerin ele alması gereken konuların gündeme geleceğini ifade eden Yerapetritis, bu görüşmenin pozitif gündem ve güven artırıcı önlemleri içermesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, bu ziyaretin NATO Zirvesi kapsamında temmuzda Washington’da yapılacak buluşmanın bir hazırlığı olduğunu belirtti.