Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yemen’de ABD ve İsrail Casus Ağına Operasyon

  Yemen’de ABD ve İsrail’in casus ağına yönelik gerçekleştirilen operasyon hakkında detaylı bilgileri bu içerikte bulabilirsiniz. Casusluk faaliyetleri ve operasyonun detaylarına dair güncel bilgiler.

  Yemen'de ABD ve İsrail'in

  Yemen’de Husiler tarafından yürütülen operasyonla ABD ve İsrail adına casusluk faaliyeti yürütüldüğü iddia edilen şebeke çökertildi. Husiler, tutuklananlar arasında Yemen’deki eski ABD Büyükelçiliği personelinin de bulunduğunu duyurdu.

  Husilerin İstihbarat Şefinden Açıklama

  Husilerin istihbarat şefi Abdel Hakim Al Khaiwani, “ABD-İsrail casus hücresi onlarca yıl boyunca resmi ve gayri resmi kurumlarda düşman lehine casusluk ve sabotaj faaliyetleri yürüttü. ABD’li yetkililer, sabotaj faaliyetlerini gerçekleştirmek için ABD elçiliğindeki pozisyonlarını kullandılar. ABD Büyükelçiliği Sana’dan ayrıldıktan sonra casus ağının üyeleri uluslararası ve BM örgütleri kılıfı altında sabotaj faaliyetlerine devam ettiler” şeklinde konuştu.

  Husilerin BM Çalışanlarını Alıkoyması

  Birleşmiş Milletler (BM) Sözcüsü Stephane Dujarric’in 7 Haziran’daki açıklamasına göre, Husiler aralarında 11 BM çalışanının da bulunduğu bir grup yardım görevlisini alıkoydu. Ayrıca Husiler, son üç yılda Sana’daki ABD Büyükelçiliği’nde görevli yaklaşık 20 Yemenli çalışanı da alıkoymuştu. ABD Büyükelçiliği 2014 yılında faaliyetlerini askıya almıştı.