Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yemen Merkezli Husilerin MSC Gemilerini Hedef Alan Saldırıları

  Yemen merkezli Husilerin, Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (MSC) ait gemilere yönelik saldırıları hakkında detaylı bilgi. Husilerin deniz trafiğine olan etkileri ve uluslararası tepkiler.

  Yemen merkezli Husilerin, Uluslararası

  İran destekli Yemen merkezli Husilerin sözcüsü Yahya Saree, Aden Körfezi’nde Akdeniz Nakliye Şirketi’nin (MSC) iki gemiyi balistik füzeler ve insansız hava araçlarıyla hedef aldıklarını açıkladı. Saree, Husiler tarafından “İsrailli” MSC DIEGO ve MSC GINA olarak tanımlanan gemilere yapılan saldırıların “isabetli” olduğunu sözlerine eklerken daha fazla ayrıntı vermedi.

  Saree, Hint Okyanusu’nda ve ardından Umman Denizi’nde gerçekleştirdikleri iki saldırıda üçüncü bir gemi olan MSC VITTORIA’yı da vurduklarını belirtti.

  ABD merkezli Associated Press (AP) haber ajansı, Aden Körfezi’nde saldırıya uğrayan MSC gemilerinin Cenevre merkezli bir şirket için çalışan “Panama bandıralı konteyner gemileri” olduğunu bildirdi.

  ABD öncülüğündeki bir koalisyon olan Ortak Denizcilik Bilgi Merkezi, saldırıların Salı sabahı başlatıldığını, ancak “hiçbirinin vurulmadığını ve gemideki tüm mürettebatın güvende olduğunu” söyledi. Merkez, gemilerin İsrail’le bağlantıları olup olmadığını teyit etmeden, “muhtemelen İsrail’le bağlantılı oldukları düşünüldüğü için hedef alındıklarını” ekledi.