Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yatırım ve Büyüme Hedefleri

  Yatırım ve büyüme hedefleri belirlemek işletmelerin geleceğe yönelik planlarını şekillendirir. Bu içerikte, başarılı yatırım stratejileri ve büyüme odaklı yaklaşımlar ele alınıyor.

  Yatırım ve büyüme hedefleri

  Perakende sektöründe 40 yıldan fazla süredir faaliyet gösteren Boyner Mağazacılık, dönüşüm atağına geçti. Bu yılın ilk 5 ayında toplam satışlarda yüzde 94 artış yaşayan Boyner, yılsonunda yüzde 230 mağaza yatırım artış oranına ulaşmayı planlıyor.

  Ordu, Erzurum, Siirt, İskenderun, Alanya, Iğdır ve Erzincan başta olmak üzere bu yıl 31 yeni mağaza açmayı hedefleyen grup, 42 şehirde toplam 118 mağaza açmış olacak. Online satış kanalında da 2 kat büyüme amaçlayan grubun yılsonu ciro hedefi 40 milyar TL.

  • 2023’te 20 milyar TL ciro hedefi
  • 2024’te ciro hedefi 40 milyar TL’nin üstünde

  Müşteri ve Çalışan Profili

  Boyner’in Türkiye’nin en büyük start-up’ı olduğunu belirten Boyner Büyük Mağazacılık CEO’su Eren Çamurdan, “2023’ü 20 milyar TL ciro ile kapamıştık. 2024’te bu rakamı ikiye katlamayı ve 40 milyar TL’nin üstünde ciro hedefliyoruz.” dedi.

  Mevcut mağazalardaki dönüşüm oranını yüzde 40 olarak açıklayan Çamurdan, aktif müşteri sayısındaki artışı da yüzde 60 olarak iletti. Dönüşümle birlikte genç müşteri oranında da artış yaşandığını kaydeden Çamurdan, genç kadın müşteri oranının yüzde 46, genç erkek müşteri oranının ise yüzde 47 arttığını belirtti.

  • Genç müşteri oranı: %46
  • Kadın çalışan oranı: %50.4

  Franchise mağazalarla birlikte toplam istihdamı 7 bin 800 kişi olarak açıklayan Eren Çamurdan, çalışanların yüzde 35’inin gençlerden oluştuğunu, kadın çalışanların yüzde 50.4, icra kurulundaki kadınların ise yüzde 60 oranında olduğunu belirtti.