Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yapay Zeka Coin’leri ve Nvidia Hisse Senedi

  Yapay Zeka coin’leri ve Nvidia hisse senedi hakkında bilgi edinmek için doğru yerdesiniz. Yatırımlarınızı yönlendirirken yapay zekanın gücünden faydalanın.

  Yapay Zeka coin'leri ve

  Yapay zeka bazlı coin’ler, Nvidia (NVDA) hisse fiyatının 28 Mayıs’ta yüzde 7’nin üzerinde artmasına rağmen düşüş yaşayarak panik yarattı. Popüler kripto para analisti Matthew Hyland, 28 Mayıs tarihli bir X gönderisinde “NVIDIA yükseliyor, AI coin’leri şu anda sessiz ancak bunun uzun sürmesini beklemeyin” diye yazdı. Analistin bu söylemi hem yapay zeka endüstrisi hem de yapay zeka coin’leri adına güven verdi.

  Nvidia Yükselişte, Yapay Zeka Coin’lerinde Satış Baskısı

  Nvidia, yapay zeka şirketlerinin yapay zeka modellerini çalıştırmak için giderek daha fazla kullandığı bilgisayar çipleri üretiyor. Kripto yatırımcıları, Nvidia hisse senedini yapay zeka coin’lerinin fiyat hareketinde kritik bir unsur olarak görüyor. Google Finans’a göre Nvidia, son beş işlem gününde yüzde 22 artışla 28 Mayıs’ı 1.140 dolar gibi rekor bir zirveyle kapattı. Hisse, yılbaşından bugüne yaklaşık yüzde 137’lik bir büyüme kaydetti.

  Yapay Zeka Coin’leri ve Nvidia Karşılaştırması

  • Nvidia’nın ilk çeyrek geliri, 2023’ün 4. çeyreğine göre yüzde 18’lik bir artış gördü ve bir önceki çeyreğe göre yüzde 262 artarak 26 milyar dolara ulaştı.
  • Piyasa değerine göre en büyük yapay zeka coin’lerinden bazıları Nvidia’yı takip etmedi ve geçen hafta düşüş yaşadı. CoinMarketCap’e göre Render (RNDR), Fetch.ai (FET) ve SingularityNET (AGIX), son yedi gün içinde sırasıyla yüzde 8,14, yüzde 11,39 ve yüzde 11,19 düşüş yaşadı.

  Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.