Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Washed Out, Yapay Zeka ile Müzik Videosu Oluşturdu

  Yapay zekanın müzik videolarını nasıl oluşturduğunu keşfedin. Washed Out’un yapay zeka ile yarattığı benzersiz müzik videosu hakkında detaylar burada.

  Yapay zekanın müzik videolarını

  Bağımsız sanatçı Washed Out, OpenAI’ın metinden video oluşturan yapay zeka modeli Sora ile “The Hardest Part” adlı şarkısına şimdiye kadar yapılmış en uzun yapay zeka müzik videosunu oluşturdu. Videoda, bir çiftin lise yıllarından başlayarak yetişkinlik dönemine kadar olan yaşamları 4 dakikalık bir video ile anlatılıyor. Çiftin öğrencilik, evlilik ve hatta ölüm süreçlerini içeren sekanslar, hızlı kamera geçişleri ile seyirciye sunuluyor.

  NBC News’te yer alan habere göre, klibi yapay zeka ile oluşturan yönetmen Paul Trillio, yapay zekanın sunduğu olanaklar hakkında şunları söyledi: “Sora, geleneksel yöntemlerle yakalanamayacak, 3D animasyonlarla hayata geçirilemeyecek bir estetik sunuyor. Yapay zekanın gerçeküstü ve hayal gücünü zorlayan nitelikleri, yeni ve sıra dışı fikirlerin keşfedilmesine olanak tanıyor.”

  Altman, Sora için Hollywood İle Görüşmeler Yapıyor

  Henüz genel kullanıma sunulmayan Sora, metin girdilerinden kısa videolar üretebiliyor ve bu videolar daha büyük projelerde kullanılabiliyor. San Francisco merkezli teknoloji şirketi OpenAI, Sora’yı geçtiğimiz şubat ayında duyurmuştu. Etik endişeler nedeniyle hala genel kullanıma açılmayan Sora, Hollywood’un dahi dikkatini çekmeyi başardı. OpenAI CEO’su Sam Altman, sektör paydaşları ile Sora’nın potansiyelini tartışmak üzere görüşmeler yapıyor.