Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Metsola Arasındaki Görüşme Detayları

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile Avrupa Parlamentosu Başkanı Metsola’nın görüşmesinde ele alınan konular ve detaylar. İki lider arasındaki diyaloğun ayrıntılarına göz atın.

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski

  Görüşme Detayları

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola ile başkent Kiev’de bir araya geldi. Görüşmede, çeşitli konular ele alındı ve ortak basın toplantısı düzenlendi.

  Görüşme sırasında cephe hattındaki durum, savunma desteği, Rusya’nın savaş planı, Ukrayna’nın Avrupa entegrasyonu ve Küresel Barış Zirvesi gibi konular detaylı bir şekilde tartışıldı.

  Zelenski’nin Teşekkürleri ve Vurguları

  Zelenski, Metsola’ya Ukrayna’ya verdiği destek için teşekkür ederek, birinci derece Liyakat Nişanı sundu. Ayrıca, Haziranda yapılacak Küresel Barış Zirvesi’ne dikkat çekerek, Rusya’nın zirveyi aksatmaya çalıştığını belirtti. Zelenski, diğer ülkelerin ve liderlerin zirveye katılımı ve barış çabalarını desteklemesi gerektiğini vurguladı.

  Doğu cephesindeki durumun zorluğuna değinen Zelenski, silah tedarikinin artması gerektiğini ve Rusya’nın inisiyatifini durdurmak için güçlü bir tutum sergilenmesi gerektiğini belirtti. Silah tedarikinin hala yeterli olmadığını ifade eden Zelenski, gerekli yardımların gelmesiyle Rusya’nın inisiyatiflerinin durdurulacağını söyledi.