Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  UAD’deki İsrail Soykırım Davası ve Türkiye-ABD İlişkileri Üzerine Gelişmeler

  Uluslararası Adalet Divanı’nda (UAD) devam eden İsrail Soykırım Davası, Türkiye-ABD ilişkilerine etkileriyle gündemde. Gelişmeleri ve son durumu öğrenmek için tıklayın.

  Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD)

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby, UAD’deki İsrail Soykırım Davası Hakkında Basın Brifingi Düzenledi

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby, telekonferans yoluyla düzenlediği basın brifinginde UAD’deki İsrail’e yönelik soykırım davasına ilişkin gündemi değerlendirdi. Kirby, ABD’nin UAD’de devam eden İsrail davası konusundaki tutumunun net olduğunu ve Ankara’nın kararıyla ilgili yorumun Türkiye’ye ait olduğunu belirtti.

  “Bu konuyu farklı değerlendiriyoruz. Bu, aşikar ancak bu durum değerli bir NATO müttefikimiz olan Türkiye ile ilişkilerimizi zedelemez.” diyen Kirby, bazen müttefiklerle bazı konularda farklı düşünmelerinin normal olduğunu belirtti.

  Kirby, bir soru üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye yönelik bir ziyaretine ilişkin önünde bir şey olmadığını da sözlerine ekledi.

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye’nin UAD’deki İsrail Soykırım Davasına Müdahil Olacağını Açıkladı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 1 Mayıs’ta Türkiye’nin İsrail aleyhinde UAD’de açılan soykırım davasına müdahil olma kararını açıklamıştı.

  İsrail’in Gazze Saldırıları Sonucunda Kayıplar Artıyor

  İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 685’i çocuk, 9 bin 670’i kadın olmak üzere 34 bin 596 Filistinli öldürüldü, 77 bin 816 kişi yaralandı. Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.