Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Türkiye ile Özbekistan Arasındaki İşbirliği Anlaşması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Lideri Özel’İ Kabulü

  Türkiye ile Özbekistan arasındaki işbirliği anlaşması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Lideri Özel’i kabulü gündemde. Detaylar için hemen tıklayın!

  Türkiye ile Özbekistan arasındaki

  Türkiye ile Özbekistan Arasındaki İşbirliği Anlaşması

  Türkiye ile Özbekistan arasında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının Özbekistan Cumhuriyeti’ndeki Faaliyeti Hakkında Anlaşmanın Notalarla Birlikte Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi Genel Kurul’da görüşüldü. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Türk Cumhuriyetleriyle dostlukları ileriye taşıyacak adımları desteklediklerini belirtti. Özbekistan pazarındaki Türkiye’nin payının azaldığını vurgulayan Kaya, ticaret hacminin neden azaldığının ele alınması gerektiğini ifade etti. Özbekistan’ın terör tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirten Kaya, Türkiye’nin bilgi paylaşımı ve askeri teçhizat sağlama konusunda destek sunabileceğini dile getirdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Lideri Özel’İ Kabulü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i kabulüne değinen CHP Grubu adına konuşan İstanbul Milletvekili Namık Tan, 31 Mart yerel seçimlerinin halkın ferasetini kanıtladığını belirtti. Tan, Erdoğan’ın Özel’i kabulünü olumlu ve yapıcı bir adım olarak değerlendirdi. İki liderin dış politika konusunda işbirliği ve diyaloğa vurgu yaptıklarını ifade etti.

  AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, Türkiye ile Özbekistan arasındaki ilişkilerin son yıllarda büyük ilerleme kaydettiğini belirtti. İlişkilerin stratejik müttefiklik seviyesine çıktığını vurgulayan Mesten, Türkiye’nin Özbekistan’daki doğrudan yatırımının arttığını ve ticaret hacminin 10 kat arttığını açıkladı. Mesten, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesi ve Türk dünyası ilişkilerinin kuvvetlenmesinin parlamento olarak büyük bir katkı sağlayacağına inandığını belirtti.