Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Turkcell Yönetim Kurulu’na Yeni Atamalar

  Turkcell Yönetim Kurulu’na yeni atamalar yapıldı. Yönetimdeki değişiklikler, şirketin geleceği için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Detaylar haberimizde.

  Turkcell Yönetim Kurulu'na yeni

  Şirket Açıklaması

  Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı görevine devam ederken, yönetim kuruluna Arda Ermut, Prof. Dr. Mehmet Naci İnci ve Prof. Dr. İdris Sarısoy atandı. Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Sir Julian Horn-Smith ile Bağımsız Yönetim Kurulu üyeleri Afif Demirkıran ve Hüseyin Arslan, görevinden ayrıldı. Bu kapsamda Ermut, Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi, Prof. Dr. İnci ve Prof. Dr. Sarısoy ise Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı, şunları kaydetti: “Türkiye’nin Turkcell’i olarak 30 yıldır en yeni teknolojileri vatandaşlarımızla buluşturmanın ve ülkemiz için çalışmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı ‘Dijitalin Yüzyılı’ yapma hedefimizi gerçekleştirmek için yeni yönetim kurulumuzla çalışacağız. Bu vesileyle görev süreleri sona eren yönetim kurulu üyelerimize özverili çalışmaları ve emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Yönetim kurulumuza yeni katılan üyelerimize görevlerinin hayırlar getirmesini diliyorum. Daha da güçlü bir takım olarak, üretmeye ve ülkemiz için yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

  Arda Ermut

  Arda Ermut, Eski Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı olarak görev yaptı. Ermut, çeşitli uluslararası doğrudan yatırımların kazandırılmasında rol oynadı. Ayrıca Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Hava Yolları İcra Kurulu üyesi olarak görev aldı. Ermut, Türkiye Varlık Fonu (TVF) Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yaptı ve TVF Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

  Prof. Dr. Mehmet Naci İnci

  Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, optik haberleşme alanında uzmanlaşmış bir akademisyendir. Boğaziçi Üniversitesi’nde Fizik Bölümü’nde profesör olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Rektörüdür. Araştırma alanları arasında optik, quantum optiği, doğrusal olmayan optik, kuantum bilişimi ve fotonik kristaller bulunmaktadır.

  Prof. Dr. İdris Sarısoy

  Prof. Dr. İdris Sarısoy, vergi konularında uzmanlaşmış bir akademisyendir. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde profesördür. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi Üyesi olan Sarısoy, vergi konularında yaptığı araştırmalarla tanınmaktadır. Ayrıca yoksulluk, yabancı sermaye yatırımları ve sağlık ekonomisi alanlarında da çalışmalar yürütmektedir.