Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Turkcell Yönetim Kurulu Değişiklikleri

  Turkcell Yönetim Kurulu’nda yapılan değişiklikler hakkında güncel bilgilere ulaşın. Yeni atamalar ve görev değişimleri ile ilgili detaylar burada.

  Turkcell Yönetim Kurulu'nda yapılan

  Turkcell’in 2 Mayıs 2024’te gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul toplantısının ardından yeni yönetim kurulu belirlendi. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Sir Julian Horn-Smith ile Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri Afif Demirkıran ve Hüseyin Arslan görevinden ayrıldı. Yerlerine Arda Ermut Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi olurken, Prof. Dr. Mehmet Naci İnci ve Prof. Dr. İdris Sarısoy Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

  Arda Ermut Kimdir?

  Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi eski Başkanı olan Arda Ermut, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ermut, Türkiye’ye çeşitli uluslararası doğrudan yatırımların kazandırılmasında önemli rol oynamıştır. Ayrıca, Türk Hava Yolları ve Türk Telekom gibi önemli kurumlarda yöneticilik yapmıştır.

  Prof. Dr. Mehmet Naci İnci Kimdir?

  Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, fizik alanında lisans ve doktora eğitimini tamamlamış, akademik kariyerine Boğaziçi Üniversitesi’nde başlamıştır. Optik alanında uzmanlaşan İnci, çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı yapmıştır. Şu anda Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır.

  Prof. Dr. İdris Sarısoy Kimdir?

  Prof. Dr. İdris Sarısoy, maliye ve vergi konularında uzmanlaşmış bir akademisyendir. Erciyes Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi gibi üniversitelerde öğretim üyeliği yapmış, doktora ve doçentlik unvanlarını almıştır. Sarısoy, ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi Üyesi olarak da görev yapmaktadır.