Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Türk Lirası Değer Kaybı ve TCMB Enflasyon Tahmini

  Türk Lirası değer kaybı ve TCMB’nin enflasyon tahmini üzerine detaylı inceleme. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın enflasyon beklentileri ve etkileri hakkında bilgi alın.

  Türk Lirası değer kaybı

  Türk Lirası Değer Kaybını En Belirgin Haliyle Yaşadı

  Türk Lirası, mart ayında dolar karşısında temmuz ayından bu yana en belirgin değer kaybını yaşayarak yüzde 3.5 düşüş gösterdi. Nisan ayını ise sınırlı bir yüzde 0.04’lük değer kazancıyla tamamladı.

  TCMB Başkanı Karahan’dan Enflasyon Tahmini Açıklaması

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, dün yaptığı açıklamada, 2024 yıl sonu enflasyon tahminini 2 puan yukarı yönlü revize ederek yüzde 38’e çektiklerini duyurdu. Ayrıca, 2025 ve 2026 enflasyon tahminlerini ise sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 9 seviyelerinde koruduklarını belirtti.

  Dolar ve Euro Fiyatlarındaki Güncel Durum

  Dolar kuru, TCMB toplantısının ardından 32.22 TL’ye kadar geriledi ancak bu seviyelerde kalıcı olamayarak yeniden 32,26 TL seviyelerine yükseldi. Yeni güne yükselişle başlayan dolar, şu an yüzde 0,06 artışla 32,2776 TL seviyesinde işlem görüyor. Gün içinde en yüksek 32,3103 ve en düşük 32,1994 TL seviyelerini gördü. Euro/TL ise aynı dakikalarda yüzde 0,02’lik bir kayıpla 34,8071 seviyesinde işlem görüyor.