Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Trinidad ve Tobago’nun Filistin’i Tanımasına Teşekkür ve Çağrı

  Trinidad ve Tobago’nun Filistin’i tanıması, adil bir dünya için önemli bir adımdır. Bu karara teşekkürler ve diğer ülkeleri de benzer bir adım atmaya çağırıyoruz.

  Trinidad ve Tobago'nun Filistin'i

  Hamas’tan Teşekkür ve Çağrı

  Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamada, Trinidad ve Tobago’nun Filistin’in bağımsızlığını tanıması kararının memnuniyetle karşılandığı belirtildi. Ayrıca, tüm ülkelere “Kudüs’ü başkenti olarak kabul eden bağımsız Filistin devletinin kurulmasını destekleme” çağrısında bulunuldu.

  Açıklamada, söz konusu adımın, “Siyonist nazi oluşumunun Filistin halkını tehcir etmeye çalıştığı bir dönemde, Filistin topraklarına ve vatanına sahip çıkma hakkını destekleyen önemli bir duruş” olduğu vurgulandı.

  Ayrıca açıklamada, “Dünya kamuoyunun gözü önünde Filistin halkına yönelik soykırımın durdurulması için İsrail ve liderlerine baskı yapılması ve gerekli önlemlerin alınması” gerektiği ifade edildi.

  Abbas’tan Teşekkür

  Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da Trinidad ve Tobago’nun Filistin’i resmen tanımasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

  Trinidad ve Tobago’nun Kararı

  Karayip ülkesi Trinidad ve Tobago, Filistin’i resmen devlet olarak tanıdığını duyurmuştu. Ülkenin Bakanlar Kurulu, Filistin’in resmi olarak tanınmasının, “Filistin’in bağımsızlığı konusunda artan uluslararası destekle kalıcı barışın sağlanmasına katkı sağlayacağını” belirtmişti.